Ve zpravodajství z dvoudenní mixed dražby v Baden-Badenu, která se konala v pátek a sobotu, jsme Vám zůstali dlužni ještě jednu novou posilu českého turfu. K trenéru Karlu Germičovi z ní míří roční, Cyrilem Drápalem za 4.500 € zakoupená (lot 375) tmavá hnědka po Stormy River (Verglas).

MoonrakerDvoudenní včera večer skončená mixed dražba v Baden-Badenu nabídla 353 koní, z nichž 251 (80%) našlo nové majitele. Tržby meziročně stouply o 14% na 2,527.700 €, průměrná cena vzrostla o 4% na 10.071. Z dražby putuje několik koní do českého turfu, o většinu z nich se postaral bloodstock agent Christian Richner, který v Badenu za 49.000 €, čtvrtou nejvyšší cenu úvodního dne, získal dvouletého dosud nestartovavšího hřebce.

Lot 1841Včera večer skončila druhým dnem Book 3 - třetí část Tattersalls October Yearling Sale, největší evropské dražby ročků. Celkem bylo během dvou dnů prodáno 472 z 587 nabídnutých ročků (tj. 80%), jejichž průměrná cena meziročně klesla o 3% na 16.082 gns, medián klesl dokonce o 9% na rovných 10 tisíc gns. Stejně jako úvodní den i včera nakupovali bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil dokonce 5 ročků, a jednoho přidal na dnešní ascotský start Subway Dancer v Newmarketu čekající trenér Koplík.

lot 1581Na včera skončenou Book 2 navázala dnes třetí část Tattersalls October Yearling Sale - tzv. Book 3. Zatímco z prvních dvou částí do českého turfu zřejmě nezamíří žádný kůň, první den dvoudenní Book 3 přinesl hned 3 české nákupy, byť u jednoho ještě není jisté, zda zamíří k nám. Dva z nich realizoval bloodstock agent Tomáš Janda, který je podepsán i pod nejdražším z českých nákupů.

Keyta BonitaStejně jako Book 2, na které byl za 45.000 gns prodán syn vítězky mosteckého Oaks Saltanat (Duke of Marmalade), nabízí i katalog na i Book 3 Tattersalls October Yearling Sale ročky z klisen, které svou dostihovou kariéru strávily v České republice.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking