lot 84Stejně jako breeze-up dražba v Newmarketu i dražba dvouletých koní společnosti Arqana v Deauville byla honbou za posledními potomky vynikajícího Scat Daddy (Johannesburg), mj. otce letošního vítěze Kentucky Derby Justify. Bývalý plemeník amerického Ashford Stud byl otcem nejdražšího dvouletka, třetího nejdražšího a mezi první jedenáctkou podle ceny měl 4 potomky z pětice těch, kteří na dražbě našli nové majitele. Jejich průměrná cena dosáhla 471 tisíc €, excelentní výsledek vezmeme-li v úvahu, že tehdy byl připouštěcí poplatek Scat Daddy jen 35.000 $.

Zítra se v Chuchli odběhne druhý klasický dostih sezóny Velká jarní cena. Na jeho start by se mělo postavit 11 hřebců, kteří budou soupeřit o co největší část z celkové 550 tisícové dotace klasické zkoušky. Pro vítěze je připraveno 220 tisíc korun, což je částka, která by stačila na nákupní cenu dvou z jedenáctky startujících. 

chris arqana 2017Přesně před rokem jsme na tomto místě publikovali článek Richnerův maďarský klasický double. V něm jsme psali o úspěchu v ČR působícího bloodstock agenta Christiana Richnera v Maďarsku, kde úvodní dva klasické dostihy ovládli koně, které Richner zakoupil.

Stejně jako na sesterské Craven Breeze-Up Sale i Tattersalls Guineas Horses in Training and Breeze-up Sale zaznamenala pokles ekonomických ukazatelů. Tržby klesly o 15% na 4,697.300 gns, průměrná cena o 8% na 32.848 gns a medián o 4% na 24.000 gns.

V neděli se ve Velké Chuchli otevře letošní seriál českých klasických dostihů 70. Jarní cenou klisen. Stejně jako v předchozích letech se i letos podíváme, jak majitelé ke svým klasickým nadějím přišli a pokud je kupovali, kde a za kolik je získali.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking