AidensfieldStáj Lokotrans nabízí k prodeji jednu ze svých klasických nadějí. Poté, co se neumístil ve Velké červnové ceně a stáj s ním nehodlá pokračovat do Českého derby, se rozhodla nabídnout k prodeji hnědáka AIDENSFIELD (Guiliani). Cena za něj je vskutku zajímavá - 135 tisíc korun.

 
"Aidensfield je prodáván jako zdravý, pro další dostihy použitelný kůň, který věřím, že bude schopen někomu dělat radost," uvedl pro naše stránky manažer stáje Michal Lisek. Aidensfield už prokázal, že ač asi nebude derby koněm, třída mu rozhodně nechybí. Jako dvouletek dokázal vyhrát dostih v Dortmundu, v lednu tohoto roku byl zakoupen ve francouzské prodejce, kde za něj stáj Lokotrans dala 22.555 €, tedy za více jak čtyřnásobek ceny, za kterou je nyní nabízen k prodeji. Po příchodu do českého tréninku finišoval druhý v Ceně trojročných koní (I.k.), kde doběhl délku a čtvrt za Petardou a poté čtvrtý ve slovenské Velké jarní ceně. Následně doběhl jedenáctý v české Velké jarní ceně a desátý ve Velké červnové, průběžným handicapem 70,5 kg mu patří 22. místo mezi českými tříletky.
Aktualizováno: Aidensfield byl prodán ten den, kdy byla zveřejněna nabídka.

Nepřehlédněte: Kdo se dostane do Českého derby? Ve hře je hodně koní bez českého handicapu    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net