medaglia lot899Včera skončila čtyřdenní Book 1, elitní část největší světové dražby ročků Keeneland September Yearling Sale. Nový formát, kvalitní nabídka ročků a neutuchající optimismus kupujících vystřelily ceny výrazně vzhůru - zatímco loni se ročci na Book 1 prodávali v průměru za 288.759 $, letos to bylo již 363.780 $.


Zatímco průměrná cena vzrosta o 26%, medián meziročně posílil dokonce o 50% z 200 na 300 tisíc dolarů. Vedle 596 ročků, kteří na dražbě našli nové majitele, bylo 229 (27,8%) těch, kterým se to nepodařilo.

Premiantem závěrečného dne Book 1 byl lot  899, syn Medaglia d'Oro (El Prado) a blacktype vítězky Exotic Bloom (Montbrook), která se v chovu blýskla vítězkou Breeders' Cup Distaff (Gr.1) a dalších dvou Gr.1 dostihů Stopchargingmaria (Tale of the Cat). Za ročka nabízeného Taylor Made Sales Agency, která jej na dražbu připravila pro chovatele Stonestreet Thoroughbred Holdings, zaplatili Phoenix Thoroughbreds 2,1 miliónu dolarů. I druhý nejdražší roček dražby byl potomkem Medaglia d'Oro, plemeníka patřícího šejku Mohammedovi. Tentokrát byl kupujícím sám šejk, respektive stáj Godolphin, která za lot 823 zaplatila 1,6 miliónu dolarů. Roček je potomkem americké šampiónky na trávě a vítězky Breeders' Cup Filly and Mare Turf (Gr.1) Dayatthespa (City Zip). Za milión dolarů a více byli prodáni ještě další 4 ročci, čímž jejich počet vystoupal na 26. (miv)

Související články:
Dalších 7 miliónových ročků v Keenelandu
Druhý den dražby ve znamení honby za krví War Fronta
Dražba v Keenelandu začala zostra     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking