Hodně zajímavá bude i pro české chovatele a majitele letošní Goffs HIT & Yearling Sale, která se bude konat ve dnech 17. a 18. září. Zatímco druhý den bude věnován koním v tréninku, v úvodním budou nabídnuti ročci a mezi nimi i dva potomci současného střelického plemeníka EAGLE TOP (Pivotal).

 
Prvním z nich je 30. března loňského roku narozená hnědka (lot 76), která je prvním potomkem trojnásobné vítězky Gadobout Dancer (Tobougg). Klisna pochází z průměrné rodiny, bába nestartovala a nedala žádného blacktype koně, ale z 5 startujících potomků 4 zvítězili. Blacktype koně nedala ani prabába Alpine Spring (Head for Heights), sama listed umístěná, ale její dcera Lady Rachel (Priolo) je matkou vítěze Autumn Stakes (Gr.3) valacha Caldra (Elnadim).  

Druhým v katalogu uvedeným potomkem Eagle Topa je 3. května narozený ryzák (lot 82) z pětinásobné vítězky Ingleby Exceed (Exceed And Excel). Ta už dala dva potomky dostihového věku, ani jeden se však zatím na dráze neukázal. V prvních 3 generacích rodiny nenajdeme koně blacktype třídy, bába Mistress Twister (Pivotal) je však matkou valacha Ingleby Hollow (Beat Hollow), který vedle 7 vítězství na rovinách získal i dva triumfy v dostizích přes proutěné překážky, kde se umístil na třetím místě v Betway Summer Handicap Hurdle (L).

Na dražbách se zatím ukázali dva potomci Eagle Topa, ale žádný dosud nebyl prodán. V prosinci loňského roku bylo na Goffs UK December Sale nabídnuto hříbě - hřebeček hnědák z nestartovavší Dutch Girl (Dutch Art), ale odešlo neprodáno. Letos v únoru byl na Tattersalls February Sale nabídnut první roček po Eagle Topovi, ryzák jménem Mister Swift z šestinásobné vítězky Speedy Senorita (Fayruz), ale nabídnutých 3.800 gns nedosáhlo rezerní ceny a tudíž ani on na dražbě nového majitele nenašel.

Eagle Top působil v anglickém chovu na Hedgeholme Stud jednu sezónu, během které připustil 27 klisen. Od roku 2018 stojí v Hřebčíně Střelice, kde loni dostal 54 klisen a byl nejvytíženějším plemeníkem v českém chovu. Letos připustil 51 klisen, o 2 méně než nežádanější plemeník Zazou (Shamardal).

Související články:
Fotogalerie z Hřebčína Střelice s prvním ročníkem potomků Eagle Topa
Počet připuštěných klisen opět klesl. Po letech růstu se též snížil počet připuštěných zahraničních klisen
Eagle Top směřuje ve Střelicích k další úspěšné sezóně. Především však zásluhou zahraničních chovatelů
Eagle Top má prvního českého potomka
Poplatek nejžádanějšího hřebce letošní sezóny Eagle Topa se nemění
Polské klasické vítězky u Eagle Top
Eagle Top novým plemeníkem Hřebčína Střelice    

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking