Před 25 lety, 2. května 1998, musel být ve věku pouhých 11 let předčasně utracen v Hřebčíně Napajedla působící plemeník Arcane (Blushing Groom). Utracen byl uprostřed třetí připouštěcí sezóny v českém chovu, před tím, než si vynikajícími výsledky svých potomků získal nemalý respekt mezi domácími chovateli.


Pětinásobný vítěz, jehož největším blacktype úspěchem bylo druhé místo v listed Giolla Mear Race Stakes na 3200 metrů, působil v českém chovu od roku 1996 a v prvních dvou připouštěcích sezónách se těšil velkému zájmu chovatelů, když připustil 43, respektive 31 klisen. Jeho největší devizou byl vynikající rodokmen - hřebec byl pravým bratrem jednoho z nejlepších evropských plemeníků té doby Rainbow Questa z rodiny vynikajících Warninga, Commander in Chiefa, Deploye či Scenica a pocházel z chovu slavné Juddmonte Farm.

Nepřehlédněte: Měl být hvězdou napajedelského chovu, nestačil však připustit ani jednu klisnu. Před 34 lety uhynul Mr John

V polistopadové době patřil k nejtalentovanějším plemeníkům v tuzemském chovu. Ačkoliv před příchodem do Napajedel působil bez velkého ohlasu i úspěchu v irském chovu, v našem se mu vysokou důvěru chovatelů podařilo přetavit v nemalé úspěchy. Že by mohl být vhodným plemeníkem pro český chov navíc naznačil i jeho nejlepší potomek z irského působení valach Pollarsfield. Čtyřnásobný vítěz byl totiž synem klisny The Dara Queen, jejímž otcem nebyl nikdo jiný než šampión tuzemských plemeníků Dara Monarch (Realm).

Už první tuzemští dvouletí jej v roce 1999 vynesli na druhé místo v šampionátu otců dvouletých, v následujících dvou sezónách skončil vždy druhý v celkovém šampionátu, v roce 2001 byl šampiónem podle AEI. Jeho suverénně nejúspěšnějším potomkem byla vítězka Central European Breeders' Cup Classic (Gd1), Velké ceny českého turfu (Gd3) či Oaks (L) Vapeta, nejlepší tříletá klisna i nejlepší kůň českého chovu sezóny 2001, nicméně už o rok dříve získala titul pro nejlepší tříletou klisnu jiná jeho dcera Shercana, vítězka Slovenského St. Legeru (L) a druhá v Oaks. Nemalou třídou disponovaly i vítězka Stříbrného poháru (CH) Laccaria či Glorietta, která uspěla v Ceně prezidenta republiky. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net