Mister WestminsterDnes proběhla uzávěrka přihlášek na 4 klasické dostihy i první škrtání na České derby. Z boje o modrou stuhu byli škrtnuti tři koně - německý Flips (Kornado) trenéra Schiergena, Rabbit Araafa (Araafa) stáje Rabbit Trhový Štěpánov a Sin and Rich (Sorbie Tower) Dostihové stáje Pegas. Naopak dohlášeno bylo 7 koní, díky nimž počet přihlášených koní vzrostl na 67.


Mezi dohlášenými koňmi jsou mj. i koně importovaní do ČR v posledních měsících. Platí to o nové posile stáje Spedition Zavřel Mister Westminsterovi (Hurricane Run) (na snímku), který loni v Německu absolvoval 3 starty, 1x zvítězil v dostihu o 5100 euro na 1700 metrů, a doběhl druhý v bohatě dotovaném dražebním dostihu, a ač v závěrečném startu v Gr.3 společnosti neuspěl, získal po sezóně velmi solidní hodnocení 83,5 kg.

Dohlášený do derby byl pro stáj Monte Negro ve Francii zakoupený Always on Sunday (Sunday Break) s podobnou dostihovou kariérou - 3 starty, 1 vítězství (Class G o 16 tisíc euro v Angers) a jedno druhé místo.

Stáj Monte Negro dohlásila i dalšího ambiciózního tříletka - z Irska získaného valacha Mister Aviation (Montjeu), který z 5 startů získal loni 3 umístění a přichází do ČR s ratingem 85 liber.

Dohlášen byl i z českých drah známý Fast Gabriel (Ange Gabriel), dosud nestartovavší Fouad Champion (Shirocco), kterého stáj YOKO vydražila na srpnové dražbě ročků v Deauville za 20 tisíc euro, stejnou stáj reprezentující, ale jako roček výrazně lacinější Maximillion (Kallisto), a také z Anglie získaný Sign of Zodiac (Clodovil), s kterým se do hry o modrou stuhu vrací její dvojnásobný vítěz Rajmund Pavla (viz starší zpráva).

O ostatní klasické dostihy je zatím zájem podstatně nižší a všechny zaznamenaly výraznou redukci v počtu přihlášených koní oproti loňskému roku - do Jarní ceny klisen bylo k prvnímu termínu přihlášeno 21 klisen, do Velké jarní ceny míří 29 koní, do Oaks 28 klisen a do Saint Leger 43 koní.

Foto: Mister Westminster na snímku Klause-Jörga Tuchela, www.klatuso.com


Související články:
Klasické dostihy čeká další dotační redukce
Účast ve čtveřici klasických dostihů bude majitele stát 5% z dotace 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking