V neděli se vrací, bohužel opět bez diváků i majitelů, na cvalovou dostihovou scénu i Chuchle Arena Praha, hlavní český dostihový stánek. A vrací se ve velkém stylu. Nemožnost výjezdů do zahraničí soustředila na startu vrcholu dne, 62. Velké dubnové ceny (I.k., 4+, 1800 m, 150.000 Kč) nejen nejkvalitnější pole v celé historii tohoto dostihu, ale i jednu z nejsilnějších sestav v českých dostizích vůbec.

 
Mezi třinácti uchazeči jsou dva blacktype koně včetně německého Gr.3 vítěze Kronprinze (Lord of England), jehož stáj Dr. Charváta zakoupila loni na Arc Sale za 125.000 €. Sveřence trenéra Pavla Tůmy, který v jeho péči loni skončil čtvrtý v Gr.3 Premio Ribot, čeká pod žokejem Janem Vernerem česká premiéra. Druhým koněm s blacktype statusem na startu je pětiletý ryzák Lokotransu Boomboom Kiss (Kentucky Dynamite), který loňskou sezónu zakončil třetím místem v listed v Drážďanech, a jehož povede úřadující šampión žokej Adam Florian.

Nepříliš vzdálen od zisku blacktype byl i loňský vítěz Velké jarní ceny Ignacius Reilly (Worthadd), který v červenci ve Vichy skončil v listed Prix Freederic de Lagrange pátý, půl délky od třetího místa. V cílové rovině dlouho bojoval o medailové umístění, nakonec ale 2400 metrů na něj bylo příliš. Od té doby nestartoval, při návratu na dostihovou dráhu bude v jeho sedle ž. David Liška.

Silným adeptem je i mílový specialista Torque Power (Toronado), loňský vítěz Velké ceny Prahy, který v hlasování o nejlepšího mílaře podlehl jen Wirelessovi. Naopak po dvou letech se poprvé na distanci kratší než 2 kilometry představí předloňský vítěz slovenského St. Leger Darkolva (Dark Angel), podobně jako jeho stájový kolega v barvách Jiřího Odcházela Angkor Wat (Nathaniel), který distanci kratší než 2000 metrů absolvoval jen jako dvouletý. Ostříleným borcem je šetiletý Black Canyon (Manduro), vedle Angkor Wata další bývalý favorit Českého derby na startu, který obhajuje loňské vítězství, ale čeká jej diametrálně odlišná konkurence než před rokem. Na startu jsou i dvě skvělé klisny Saša (Makfi) a slovenská Zoriana (Jukebox Jury), ověnčená dvěma tituly Koně roku. V této konkurenci však pro obě bude velkým úspěchem doběh na tabuli.   

Kurzy Tipsportu na vítězství ve Velké dubnové ceně. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde
kurzy dubnova 20

Ač nesnese srovnání s Velkou dubnovou i druhý vrchol dne 93. Gomba handicap (I.k., 4+, 1200 m, 135.000 Kč) nabízí silnou sestavu koní. Leitmotivem sprinterského klání bude pokus devítiletého valacha stáje TVD a.s. Master of Golda (Gold Away), vítěze předešlých tří ročníků, o historicky unikátní čtvrté vítězství.  Proti svěřenci Grega Wroblewského, jehož stejně jako loni pojede ž. Šafář, se ale postaví šampión sprinter Mr Right (Echo of Light), který však ponese o 5,5 kg více.

Kurzy Tipsportu na vítězství v 63. Gomba handicapu
kurzy gomba 20 
Mítink vedle jedničkových klání starších koní nabídne i měření sil adeptů klasických dostihů. Z tohoto pohledu se jako nejzajímavější dostih dne jeví úvodní Cena Velké Chuchle (III.k., 3, 1800 m, 60.000 Kč) pro nestartrovavší tříleté, mezi nimiž je hned 5 koní hlášených do Českého derby. Patří k nim i 65.000 € akvizice stáje Meridian Vindicator (Mastercraftsman), v Baden-Badenu za 6.000 € zakoupený Il Est General (Mastercraftsman) ze stáje současného prezidenta Jockey Clubu či klasická naděje z lotu Josefa Váni mladšího Shamalann (Canford Cliffs). (miv)   

Dostihový program
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net