slusovicePrvní dostihový den sezóny 2013, respektive počet koní, kteří se jej zúčastní, ukáže, zda budou majitelé ochotni akceptovat poplatky za přihlášky a startky do dostihů v téměř maximální výši, kterou umožňuje nedávná změna Dostihového řádu. V sobotu 6. dubna začne sezóna ve Slušovicích a tamní pořadatel vypsal první mítink právě s téměř maximálně možnou výší zápisného a startovného.

Jak to konkrétně vypadá ukazují propozice na tento den. V dostizích III. kategorie s celkovou dotací 45.000 Kč budou přihlášky a startovné činit 950 + 2490 Kč, tj. 7,64% z ceny dostihu. Za účast v dostizích IV. kategorie, dotovaných 30.000 Kč, zaplatí majitelé 690 + 1590 Kč, tj. 7,6% a za start v dostihu V. kategorie o 20.000 Kč 490 + 990 Kč, tj. 7,4% z ceny dostihu.

Uvedená nestandardní výše poptlatků je odrazen nestandardní struktury příjmů domácích pořadatelů, kterým kvůli nízkým sázkovým obratům na domácí dostihy chybí příjmy ze sázkového provozu, které navíc byly loni podstatně redukovány změnou sázkového zákona. Přesto maximální hranice 8% z ceny dostihu za přihlášky a startky nehodlají pořadatelé využívat plošně a to možná ani ve Slušovicích, na jejichž návrh Rada JC tuto výši umožnila.

"Tato změna je vlastně naše dítě, navrhli jsme Jockey Clubu toto řešení," uvedl již dříve pro naše stránky mgr. Zdeněk Karlach, předseda Dostihy Slušovice o.s, pořadatele slušovicých dostihů. "Této možnosti využijeme ve dvou fázích. V té první vyzkoušíme maximální možné zápisné během prvních dvou dostihových dnů u nás a pak toto vyhodnotíme. Jsme v lokalitě, kde se obtížně shánějí prostředky na dostihový sport a chceme, aby dostihová dráha ve Slušovicích fungovala. Myslím, že pro majitele a trenéry, kteří to mají k nám blízko, bude příznivější zaplatit o tisícovku na zápisném více, než zaplatit nákladnou dopravu třeba na závodiště v Praze s nižším zápisným. Vstupujeme samozřejmě do určitého rizika, ale věřím, že nakonec nám toto opatření Jockey Clubu umožní zaplnit šest dostihových termínů dostihy ve Slušovicích.

Že i tato opravdu nestandandní výše může být pro některé trenéry zajímavá potvrdil nedávno našim stránkám trenér Jan Demele, působící právě ve Slušovicích. "Ekonomicky je pro nás, při dnešních cenách transportu, opravdu výhodnější běhat tady za 8%, než třeba v Praze za 5%."


Související články:
Účast ve čtveřici klasických dostiohů bude majitele stát 5% z dotace 
Brněnský pořadatel bude vybírat 4,5%
Rada Jockey Clubu schválila řadu výrazných změn
Budou pořadatelé využívat možnosti 8% výše poplatků?
Vedení pardubického závodiště nepředpokládá větší zvyšování zápisného


Durante reklama 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking