Třetí letošní mítink na dráze ve Slušovicích opanoval se svými svěřenci František Holčák. Ti získali čtyři vítězství - od rovin, přes jediný dostih přes proutěné překážky až po jednu z dvojice steeplechase, které dnes byly na programu.

 
Velkokarlovická mág načal svůj dnešní kvartet hned v úvodní Ceně společnosti D Plast (IV.k., 3600 m) přes proutěné překážky, ve které červencovou formu z Bratislavy potvrdil dalším vítězstvím čtyřletý MODRED (Camelot) stáje Magog s Lukášem Matuským. Stejná trojice majitel - trenér - jezdec stála i za úspěchem čtyřletého CELENTANA (Dabirsim), vlastního odchovance majitele, v Ceně Vlastimila Knápka, vítěze Velké pardubické (stch IV.k., 3200 m).

Dvojici Holčákových rovinových úspěchů otevřel v předposledním dostihu dne Ceně Daňové kanceláře Ing. Tomáše Goláně, s.r.o. (IV.k., 3+, 2900 m) pětiletý bělouš stáje KT Obal CZ DANCING BLOOD (Tin Horse), který startoval jen šest dní po startu v Memoriálu Tomáše Šatry, ale nezabránilo mu to v zisku čtvrtého kariérního a druhého letošního vítězství, byť o ně musel bojovat s Crosscheckem. V sedle byl žk. Denisa Sikorová. Dobrou formu velkokarlovické stáje pak v závěrečné Ceně společnosti Štec SVT, s.r.o. (IV.k., 3+, 1800 m) potvrdil skvělým rodokmenem se pyšnící polobratr listed vítězky BOBESH (Sea The Moon) stáje Meridian. 

Drama v nejbohatším dostihu

Drama se odehrálo v druhé steeplechase dne a společně s výše jmenovanou nejbohatším dostihu mítinku Ceně Hřebčína Vlachovice s podporou spolku Dostihy Slušovice (IV.k., 4200 m). Po absolvování tribunního skoku před překážkou č. 15 zřejmě uklouzl Bugsie Malone, přes něj padli další a v nastalém zmatku kůň na čele vybočil a strhl s sebou i část pole. V dostihu pak pokračovali už jen tři koně a poté co volný kůň vyvezl na druhé překážce po kolizi vedoucího Mobilization, Dostihová komise rozhodla dostih zastavit. Na start opakovaného dostihu, který se po konzultaci s trenéry konal záhy po rozhodnutí, nenastoupila pětice z předchozích účastníků. Lehké vítězství pak připadlo pětiletému MOBILIZATION (Declaration of War) z DS Radim Bodlák, který pod Danielem Vyhnálkem zopakoval triumf z minulých Slušovic.

Mezi dvouletými v Ceně ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana (III.k., 1600 m) se prosadili debutující dvouletci v čele s tmavým hnědákem RABBIT RED JAZZ (Red Jazz), 2.000 gns akvizicí stáje Rabbit Trhový Štěpánov, který pod Simonou Laubeovou o 1 1/2 délky zdolal více zatíženého Ariona (Reliable Man), polobratra Gr.3 vítězky Anny Kathariny, zakoupeného v Badenu za 20.000 €.  

Jiří Palík, který byl v sedle Ariona, se za porážku odškodnil hned třemi úspěchy v následujících dostizích. Nejprve dovedl osmiletého srbského odchovance GLAVALINA (Glavalcour) k jistému vítězství v Ceně společnosti Tipsport (hdcp III.k., 2400 m), po tuhém boji s Tanitschkou (Wiesenpfad) dovedl k prvnímu kariérnímu vítězství tříletého SUN RAIN (Move Your Vision) ze stáje Josefa Vymazala v Ceně společnosti Kůže s.r.o. Hošťálková s podporou společnosti Auto Kora s.r.o. a hattrick završil s výše zmíněným Bobeshem.

Pozadu nezůstali ani čeští odchovanci. Ve velmi solidně obsazené Ceně hejtmana Zlínského kraje (III.k., 3+, 1100 m), v níž se po 14 měsících vrátil šestým místem na dráhu Prince Orpen (Orpen), získala po boji o nos před Bluegrass Boyem (Siyouni) čtyřletá ryzka z chovu Hany Poledníkové FABLE (Age of Jape - Francais Balle, Kheleyf) s Vendulou Korečkovou v sedle. Druhé získal vlastní odchovanec stáje MPL Racing tříletý TREVOR (Fairlypi - Tanita, Blueridge Dancer), který svůj životní debut proti rozběhaným a podstatně zkušenějším soupeřům proměnil v lehké třídélkové vítězství. V sedle Taggertonova (Egerton) polobratra, připravovaného Jozefem Piruchem, byl ž. Peter Hodáň. (miv)

NN20 Trevor    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net