BesiberriBesiberri je jedním z trojice koní na startovní listině, jimž se dosud nepodařilo zvítězit. Nikdy nešla dostih delší než 1900 metrů a její otec sprinter Twilight Son dává především koně do míle. Stáj Leram už ale několikrát postavila teoretické prognózy na hlavu, stejně tak umí překvapit i trenér Václav Luka. Překvapí i s Besiberri? 

dres  BESIBERRI (GB) 
Twilight Son - Miss Giler (High Chaparral)
Majitel
: Leram, Chovatel: Seamus Burns Esq
Trenér: Václav Luka
Jezdec: ž. Jan Verner
Kariéra:
Vývoj handicapu v ČR: 73

Kariéra:
Besiberri zakoupil Tomáš Janda na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 42.000 €.

Besiberri debutovala jako dvouletá na konci listopadu v Deauville, kde v dostihu debutujících klisen na 1900 metrů skončila devátá (záznam). Do letošní sezóny vstoupila devátým místem v bratislavské Ceně trojročných koní, kde však nebyla daleko od vítěze a poté pod Václavem Janáčkem na stejné dráze vybojovala hezkým finišem zvenčí druhé místo ve Velké jarní ceně (záznam), byť na vítězného Petardu ztrácela 4 délky.  

Rodokmen:
Rodokmen Besiberri je postaven na spojení otce sprintera s vytrvalou matkou. Její otec Twilight Son, syn Kyllachyho ze sprinterské linie Pivotal - Polar Falcon, vyhrál dva Gr.1 sprinty - Haydock Sprint Cup a Diamod Jubilee. Besiberri pochází z jeho prvního ročníku. Dosud dal dva blacktype vítěze - italskou Gr.3 vítězku na míli Aria Importante a listed vítěze na 1200 metrů Twilight Spinner.
Matka Miss Giler, vítězka jednoho dostihu na distanci 2400 metrů, dala před Besiberri jednou umístěného valacha On Display (Showcasing), běhajícího na tratích 1200 - 1400 metrů. Miss Giler je dcerou vítěze anglického i irského derby High Chaparral (Sadler's Wells), který je mj. i otcem vítěze Českého derby Cheeky Chappie. Distance 2400 metrů byla optimem i báby Funday (Daylami).  

Resumé:
Ač jako dvouletá solidně absolvovala dostih na 1900 metrů, bylo to ve Francii a v typicky francouzském módu. Letos nešla přes 1700 metrů. Vzhledem k absenci zkušeností s delšími tratěmi i kvůli vlivu jejího otce sprintera Twilight Son máme pochyby o jejích schopnostech prostát v poctivém tempu 2400 metrů s dlouhou chuchelskou rovinkou a patří podle nás mezi outsidery dostihu. (miv)

Předchozí vizitky:
1. KMOTR
2. SUBARAYA
3. GLOBAL MAN
4. RABBIT RED JAZZ
5. VERT LIBERTE    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net