ChiouboucarMá překážkový původ a na start ho posílá překážková trenérka, jejíž koně dosud vyhráli jen 4 rovinové dostihy, z nichž polovinu zajistil právě on. Francouzský odchovanec CHIOUBOUCAR je hodně netypickým koněm pro rovinový vrchol sezóny, ale jeho dosavadní výsledky ukazují, že i v derby by měl být respektovaným koněm. 

dres  CHIOUBOUCAR (FR) 
Rail Link - Elo Yole, Astarabad
Majitel: Estrella
Chovatel: Codre Gheorghe
Trenér: Pavlína Sůrová
Jezdec: ž. Martin Laube
Vývoj handicapu v ČR: 64,5 - 72/75 - 75,5

Kariéra:
Chiouboucar byl zakoupen privátně ve Francii. 

Chiouboucar ukázal nečekanou ranost, když se navzdory svému rodokmenu ukázal na dráze už 22. července loňského roku v Karlových Varech, kde v dostihu na 1400 metrů (video) předvedl v cílové rovině pěkný progres, který rezultoval ve třetí místo. Další start v EBF dostihu na 1600 metrů ve Varech vyhrál, když se mu, opět pěkným progresem v cílové rovině, podařilo zdolat pozdějšího mosteckého zimního favorita a šampióna dvouletých hřebců King Archieho (video). Sezónu zakončil triumfem v Pražském zimním favoritu (II.k., 1800 m) (video).
Letos startoval dvakrát - v karlovarské Jarní ceně (II.k., 2000 m) (video), nestačil jen na Angkor Wata, ale opět zaujal finišem ze zadních pozic, ve Velké červnové (video), v níž si držel pozici uprostřed pole, v závěru dokonce chvilku sahal po vítězství, ale v těsném doběhu skončil čtvrtý. 

Rodokmen:
Chiouboucarova otce, evropského šampióna tříletých a vítěze Prix de l'Arc de Triomphe Rail Linka (Dansili), není třeba českým turfmanům dlouho představovat. Otec Trip To Rhoda sice v chovu zklamal, ale dal několik velmi dobrých vytrvalců a jeho potomci se uplatňují i na překážkách.
Matka Elo Yole, dcera úspěšného překážkového plemeníka Astarabad (Alleged), vyhrála jednu prodejku na míli a jeden handicap na 1800 metrů, její nejvyšší francouzské hodnocení bylo 30,5 kg. Před Chiouboucarem přivedla na svět 6 startovavších potomků, z nichž 4 zvítězili, 3 na rovinách, jeden na překážkách. Bába Yole vyhrála dva rovinové a jeden překážkový dostih, její syn Young Poli (Poliglote) vyhrál Gd2 proutěnky v Auteuil. 

Resumé:
Bezpochyby vytrvalec, který umí jít ze zadu a ukázat silný finiš. Měl by bojovat o dotované umístění. (miv)

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

3. IGNACIUS REILLY
4. OUTBACK RIDER
5. URAN
6. ARCTURUS

7. RAMSSIO
8. PACIFIC HILL
9. TULARKA
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net