TularkaStáj Statek Blata Český ráj rodiny Dufkových měla koně v Českém derby již ve své třetí sezóně. Poslala tehdy na start hned dva zástupce a ti obsadili první a třetí místo, vítězný Touch of Genius navíc k českému následně přidal i slovenské. Následující rok Timekeeper vyhrál Slovenské derby. Derby obsadila i v posledních dvou ročnících. Předloni skončil Aeneas v Chuchli šestý, ale následně získal třetí peníze v Bratislavě, loni však Forever Dry neuspěl ani v jednom. Letos poprvé bude stáj v derby reprezentovat klisna - TULARKA. Pomůže stáji vrátit se na stupně vítězů?    

dres  TULARKA (IRE) 
Toronado - Okavango, Nayef
Majitel: Statek Blata Český ráj
Chovatel: B. Kennedy & Mrs A.M. Kennedy
Trenér: Helena Vocásková
Jezdec: ž. Eduardo Pedroza
Vývoj handicapu v ČR: 57,5 - 69,5/69,5 - 72

Kariéra:
Tularka byla zakoupena prostřednictvím Janda Bloodstock na Tattersalls October Yearling Sale (Book 3) za 3.500 gns 

Svou dostihovou pouť začala vítězně 6. července v Lysé nad Labem, kde po boji o krk před Perseonem (čtvrtý tehdy doběhl Amazing Gangster) (video) vyhrála nejsilnějším finišem trojku na 1300 metrů. Poté zamířila do Karlových Varů na Cenu Masise, kde opět finišem získala druhé místo (video), 2 1/4 délky za Near to Be Rich, ale více jak 10 délek před Kristianem.
Ve třech letech, nyní už jako zástupkyně barev stáje Statek Blata Český ráj, vstoupila do sezóny v karlovarské Jarní ceně (II.k., 2000 m)(video), kde měla na začátku roviny trochu problémy, které jí zbrzdily, ale pak opět ukázala, že závěr je její silná stránka a doběhla třetí, necelých 7 délek za vítězným Angkor Watem. Následoval start ve Velké červnové (video), kde si hlídala čelo ze zhruba čtvrté pozice, ale v cílové rovině už neukázala ten finiš co v předešlých startech, v posledních metrech slábla a skončila sedmá, byť jen cca 4 délky od vítěze.

Rodokmen:
Klisna pochází z prvního ročníku vynikajícího mílaře Toronada (High Chaparral), vítěze Gr.1 mílových vrcholů Sussex Stakes a Queen Anne Stakes. Zatím má jen jediného blacktype vítěze, kterým je premiant Derby du Midi (L, 2400 m) Taos, šest v blacktype umístěných potomků sbíralo umístění především v mílových zkouškách.
Matka Okavango, dcera vítěze Champion Stakes (Gr.1, 2000 m) Nayefa (Gulch), vyhrála jako tříletá jeden dostih z celkových tří startů na 2400 metrů a Tularka je jejím prvním potomkem. I bába Ivory Gala běhala dokola, v chovu se prosadila díky v řadě blacktype dostihů umístěnému vytrvalci Red Galileo (Galileo). 

Resumé:
Ač je Tularka dcerou mílaře, z mateřské strany dostala do vínku i vytrvalecké geny a distance by jí nemusela dělat problém. V poctivé Velké červnové ceně sice nebyla daleko od vítěze, ale v závěru slábla a nepřesvědčila nás, že by mohla úspěšně bojovat o některou z dotovaných příček. (miv)

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

3. IGNACIUS REILLY
4. OUTBACK RIDER
5. URAN
6. ARCTURUS

7. RAMSSIO
8. PACIFIC HILL
  


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net