PacificHillJeště nepoznal jaké to je vyhrát dostih, ale přesto patří k favoritům letošního ročníku. PACIFIC HILL, další šancový syn mezi českými majiteli populárního Nathaniela, reprezentuje stáj Monte Negro stejně jako vítězové Českého derby z let 2012 - 2014 Kadyny, Mister Aviation a Cheeky Chappie. Působí dojmem profesionála, který zvládá pomalé i rychlé tempo a jehož by v dostihu nemělo nic zaskočit. Potvrdí to i v sobotu? 

dres  PACIFIC HILL (GER) 
Nathaniel - Paulaya, Peintre Celebre
Majitel: Monte Negro
Chovatel: Stiftung Gestüt Fährhof 
Trenér: Radek Holčák
Jezdec: ž. Jiří Palík
Vývoj handicapu v ČR: 59 - 70/73,5 - 76

Kariéra:
Pacific Hill byl zakoupen stájí Monte Negro na říjnové mixed dražby společnosti BBAG v Baden-Badenu, kde stál 46.000 €

Mohutný ryzák zahájil dostihovou kariéru 12. srpna loňského roku ve Slušovicích v trojce na 1160 metrů (video) kde jej v závěru překonala Dula a skončil druhý. Poté doběhl šestý v bratislavské dvojce na 1600 metrů (video) kde s ním měla Zuzana Vokálková plné ruce práce, aby jej udržela v zadní části pole, poté naběhal řadu metrů, ale v závěru se rozcházel. Úvodní sezónu zakončil třetím místem v Gerschově memoriálu (video).
Do letošní vstoupil až v polovině května v Memoriálu dr. Frankenbergera (I.k., 2200 m), který ve falešném tempu odvodil (video) a v závěru těsně o krk podlehl Kristianovi, Ramssio na třetím místě na něj ztrácel krátký krk. V posledním startu před derby ve Velké červnové (video) už nešel z čela, ale to si hlídal ze třetí pozice, na začátku cílové roviny měl velmi dobrou pozici, pak mu chvíli trvalo, než se rozešel, ale poté, co si přehodil nohy znovu zabral a na posledních metrech získal finišem druhé místo, 1 1/4 délky za vítězným Angkor Watem. 

Rodokmen:
Racific Hill t je synem hnědáka Nathaniela (Galileo), vítěze King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 2400 m), Eclipse Stakes (Gr.1, 2000 m) či King Edward VII Stakes (Gr.2). V chovu působí od roku 2013 a hned v prvním ročníku se mu povedl majstrštyk - dvojnásobná vítězka Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 m) Enable. Vedle ní je též otcem vítězky Premio Lydia Tesio (Gr.1, 2000 m) God Given, nedělní vítězky Prix de Diane (Gr.1, 2100 m) Channel a dalších 11 blacktype vítězů, z nichž žádný nezískal stakes vítězství na distanci kratší než 2000 metrů.
Také z mateřské strany má Pacific Hill mnoho talentu pro úspěch na delších tratích. Matka Palaya, dcera vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 m) Peintre Celebre (Nureyev), vyhrála dva dostihy na distanci 2200 metrů a i jejím potomkům se nejvíce daří dokola.

Resumé:
Pohledný statný ryzák ukázal třídu i vytrvalost a zcela oprávněně je nejsilnějším soupeřem favorizovaného Angkor Wata. (miv) 

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

3. IGNACIUS REILLY
4. OUTBACK RIDER
5. URAN
6. ARCTURUS

7. RAMSSIO
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net