blackcanyonTřikrát vyhrála stáj Pegas Velkou červnovou. Poprvé v roce 2005 díky Peinture Naive, která poté v derby skončila 11., podruhé o 7 let později s Pegasem, který v derby obsadil 13. příčku. Naposledy se jí to podařilo letos zásluhou Black Canyona. Předčí v derby své předchůdce?     

dres statekblata  BLACK CANYON (FR) 
Manduro - Bhaylana (Doneraile Court)
Majitel: DS Pegas
Chovatel: Collet J. & M. & M.L.                   
Trenér: Dalibor Török
Jezdec: ž. Petr Foret
Vývoj handicapu v ČR: 61,5 - 72,5/76,5 - 81,5

Kariéra:
Black Canyon byl zakoupen prostřednictvím Janda Bloodstock na říjnové dražbě ročků v Deauville za 29 tisíc euro. 

Debutoval jako dvouletý na konci září v Karlových Varech v trojce na 1400 metrů (video), kterou po tuhém boji s útočící Coffolou stylem start-cíl vyhrál. V polovině října stanul na startu Pražského zimního favorita (II.k., 1800 m, video), kde se opět chopil taktovky a v cílové rovince odešel od soupeřů stylem šampióna a druhému v cíli Mikrop Nice nadělil 12 délek. Do letošní sezóny vstoupil vítězstvím ve dvojkové Jarní ceně Fredricks & na von der Horst (video) na 2000 metrů, kde opět ditkoval tempo, ale v závěru horko těžko odolával útoku Nagano Golda, který však nesl o 4 kilogramy méně. Čistý štít udržel i ve Velké červnové (video), kterou, a znovu start-cíl, vyhrál stylem zadrženě 4.

Rodokmen:
Black Canyon je synem Mandura, na dráze jednoho z nejlepších synů Monsuna. Trojnásobný Gr.1 vítěz na distancích 1600 - 2000 metrů se v chovu projevuje více v duchu Monsuna, tj. jeho potomci bez problémů stojí dokola a ten nejúspěšnější, valach Varzirabad, dvakrát vyhrál Prix Royal-Oak (Gr.1) na 3100 metrů.
Matka Bhaylana (Doneraile Court) vyhrála ve Francii dva dostihy na distancích 2100 a 2150 metrů, Black Canyon je jejím druhým potomkem.  

Resumé:
Dosud neporažený hřebec nádherného exteriéru, který hlavní trial vyhrál stylem zadrženě, je koněm, kterému by vavřínový věnec velmi slušel a nepochybně o něj bude bojovat. Na druhou stranu všechny dostihy vyhrál stylem start-cíl, který jen výjimečně lze úspěšně uplatnit i v derby a tak je otázkou, jak se mu povede, když bude cválal v poli. Navíc obě letošní vítězství byla dosažena ve slabých časech, což derby nebývá. Může proti němu také mluvit počasí. Mohutný těžký kůň vyhrál všechny své dostihy na pružné či měkké dráze, kterou v současných vedrech asi nelze v neděli v Chuchli čekat, i kdyby se pořadatel ukropil. To všechno jsou malinké otazníky, kvůli kterým nakonec vidíme Black Canyona jako spolufavorita a o chloupeček více věříme Stellar Speedovi. Přesto by nás nepřekvapilo, kdyby i v neděli udržel čistý štít a s náskokem zvítězil. Spolufavorit dostihu. (miv)

blackcanyon

Předchozí vizitky účastníků Českého derby České podnikatelské pojišťovny:
1. AENEAS
2. FELIX
3. STELLAR SPEED
4. PALAZZO CORSINI

5. JOSEPH

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net