KamssioKamssio. Pokud by se mu v Českém derby podařilo uspět, byl by to úspěch překonávající mnohé statistiky. Jeho majitel František Hrubý se o úspěch v naší modré stuze pokoušel poprvé už v roce 1995, kdy jeho ve Francii trénovaná Muramixa doběhla čtvrtá. Kamssio má v nohách pouhé dva starty, i tím vyniká ve statistikách účastníků a navíc ani v jednom se nevešel na tabuli. Přesto by byla chyba jej podceňovat.


 

dres  KAMSSIO (FR) 
Kendargent - Rampoldina (Montjeu)
Majitel
: Hrubý, Chovatel: Rousseau H, Pariente G. Holding
Trenér: Václav Luka
Jezdec: ž. Adam Florian
Kariéra: 2 starty. 2 umístění, 32.760 Kč
Eliminační handicap: 73,5

Kariéra:
Kamssio byl zakoupen jako roček prostřednictvím Janda Bloodstock na podzimní mixed dražbě společnosti Arqana za 6.000 €.

Hřebec Františka Hrubého má v nohách pouhé dva starty. Kariérní debut absolvoval 9. května v Lyonu v silně obsazené Classe 1 Coup des 3 ans (3, 2400 m, 30.000 €, záznam), kde byl jediným nestartovavším koněm. Ač se polobratr klasického vítěze dlouho držel soupeřů, v závěru rychle pohasl a do cíle přišel se ztrátou 7 1/2 délky na pole. Druhý start absolvoval prvního června ve Štrasburku v Prix Rock'n Roll (Classe 2, 3, 2350 m, 22.000 €, záznam). V poli 10 koní skončil šestý, ale zanechal docela dobrý dojem.         

Rodokmen:
Kamssio je synem jednoho z nejlepších současných plemeníků ve Francii hřebce Kendargent, jemuž se v úvodu chovné kariéry podařilo vytěžit z minima maximum a z úvodního poplatku ve výši 1.000 € stoupla jeho cena až na dvaadvacetinásobek. Ve svých 18 letech už je navzdory nijak oslnivé příležitosti otcem 63 blacktype potomků (14 grupových a 19 listed vítězů) poměrně širokého distančního spektra ač je prezentován hlavně jako otec dvouletých a sprinterů.
Matka Rampoldina, dcera excelentního zdroje vytrvalosti Montjeua (Sadler's Wells), nikdy neběhala, ale v chovu již dala 5 vítězů včetně čtvrtého z předloňského Českého derby Ramssia (Whipper), který následně zvítězil v Saint Leger. Delší tratě nejlépe sednou i trojnásobné vítězce Aydě (War Command), podstatně širší distanční rozpětí ukázala sedmkrát úspěšná Grace of Lofe (Lawman), která běhala od 1400 do 2200 metrů 

Resumé:
Hřebec patří k největším outsiderům a bylo by kuriózní, kdyby v derby uspěl kůň, který se předtím nevešel ani na tabuli. Na druhou stranu ve Francii rozhodně nepodal špatné výkony, debut byl až nesmyslně náročný, následná Classe 2 ukázala, že ale má co nabídnout. Těžko jej tipovat na nějaké dotované pozice, mluví proti němu i nezkušenost, ale podle nás má v sobě potenciál, kterým by mohl překvapit. Pro nás černý kůň dostihu. (miv)

Předchozí vizitky:
1. KMOTR
2. SUBARAYA
3. GLOBAL MAN
4. RABBIT RED JAZZ
5. VERT LIBERTE

6. BESIBERRI

7. REX OF THUNDER
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net