dragon arrowŠampiónka trenérů posledních tří sezón Helena Vocásková už vyhrála přes 300 dostihů včetně 8 klasických, derby ale v její kolekci úspěchů chybí. Letos se to pokusí změnit dva hřebci - Dragon Arrow a Kmotr. Jejich šance nejsou dány jen výborným umístěním v hlavním trialu na modrou stuhu, ale i aktuální výbornou formou němčických koní, kteří z posledních 7 startů získali 6 vítězství a jedno druhé místo. Přidají k nim v neděli i triumf nejcennější?

 

dres  DRAGON ARROW (GB) 
Sepoy - Zubeida (Authorized)
Majitel
: 3 hearts, Chovatel: Rabbah Bloodstock Limited
Trenér: Helena Vocásková
Jezdec: ž. Jaromír Šafář
Kariéra: 7 startů, 1 vítězství, 6 umístění, 239.700 Kč
Vývoj handicapu v ČR: 64 - 65/67 - 73,5 - 75,5 - 75

Kariéra:
Dragon Arrow zakoupil Tomáš Janda na Tattersalls October Yearling Sale v Newmarketu (Book 3) za 4.500 gns.

Dragon Arrow zahájil dostihovou kariéru už v červnu loňského roku v prvním chuchelském dostihu pro dvouleté, ve kterém obsadil druhé místo, půldruhé délky za tréninkovým druhém Kmotrem a krk před Zoriymanem. Stejně umístění získal i v karlovarské trojce na 1400 metrů a na konci srpna si v EBF dostihu na 1600 metrů připsal první vítězství. Porazil tehdy o 2 1/2 délky Royal Worda, z derby soupeřů s ním tehdy změřili síly i čtvrtý Tcheque King a pátý Zoriyman. Sezónu zakončil třetím místem v 1100 metrů dlouhém listed dostihu při EJC.
Do letošní sezóny vstoupil druhým místem za Mandarinem v Memoriálu prof. Michala na 1400 metrů, po kterém obsadil pátou příčku ve Velké jarní ceně. O vstupenku do derby si definitivně řekl ve Velké červnové ceně, v níž po chtivější první polovině předvedl v závěru krásný finiš, kterým získal druhé místo, dvě délky za Tcheque King.   

Rodokmen:
Také rodokmen Dragon Arrow je postaven na spojení sprinterské krve na straně otce a vytrvalé na mateřské části rodokmenu. Otec Sepoy, australský rodák, byl ve své domovině šampiónem ve dvou i třech letech. Jako dvouletý vyhrál nejlépe dotovaný dostih pro dvouleté na světě Golden Slipper na 1200 metrů, v klasickém věku vyhrál dva Gr.1 dostihy na 1200 metrů. V chovu působí v Austrálii a do roku 2017 pravidelně pendloval do Anglie. Drtivá většina jeho úspěšných potomků běhá na distancích do jedné míle, nicméně jeden z nejúspěšnějších, vítěz Gr.1 Al Maktoum Challenge R3 Salute The Soldier, získal Gr.1 úspěch na distanci 2000 metrů.
Matka Zubeida, dcery vítěze Epsom derby Authorized (Montjeu), úspěšného otce vytrvalců i překážkových koní, sice nezvítězila, ale získala dvě druhá místa na tratích 2200 a 2400 metrů. Dragon Arrow je jejím prvním potomkem.   

Resumé:
Navzdory otci sprinterovi mu vytrvalost zřejmě nechybí a nechybí mu ani třída a spolehlivost. Podle nás má velmi solidní šance na zisk dotovaného umístění. (miv)  

Předchozí vizitky:
1. KMOTR
2. SUBARAYA
3. GLOBAL MAN
4. RABBIT RED JAZZ
5. VERT LIBERTE

6. BESIBERRI

7. REX OF THUNDER
8. KAMSSIO
9. ZORIYMAN

10. TCHEQUE KING    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net