KristianoPřed třemi lety jeho pravá sestra Krasava skončila v Českém derby druhá, délku za vítězným Gontcharem. Dnes už je vlastní odchovankyně Stanislava Chudáčka v chovu a majitel i chovatel v jedné osobě se těší z její dcery po vítězi Champion Stakes Nayefovi (Gulch). Potěší jej v sobotu i KRISTIANO v derby? 

dres statekblata  KRISTIANO 
Moonjaz - Kristine, Kris Kin
Majitel
: Stanislav Chudáček
Chovatel: František Vocásek
Trenér: Helena Vocásková
Jezdec: Beysim Ferhanov
Vývoj handicapu v ČR:  58,5 - 63/62 - 74

Kariéra:
Kristiano je odchovancem Františka Vocáska.

Kristianova dostihová kariéra začala zostra - debut absolvoval proti rozběhaným koním v jedničkové Ceně Masise na 1200 metrů, v níž po startu cválal na konci pole, ale v cílové rovině se posunul na šestou příčku (video). Solidní výkon podal i v následujícím chuchelském EBF dostihu na 1400 metrů, který pro změnu šel z čela (video), v cíli byl čtvrtý, 3/4 délky za třetím Angkor Watem. Poté stanul na startu pražského zimního favorita (II.k., 1800 m), ve kterém obsadil šesté místo (video).
Letošní sezónu zahájil v trojce na 2200 metrů v Mostě, v níž už sahal po vítězství, když jej v závěru smetl skvělý závěr Ramssia (video). Tomu však porážku následně vrátil v Memoriálu dr. Frankenbergera na 2200 metrů, ve které prakticky vedl pole 5 délek za vodícím Pacific Hillem, s nímž v závěru svedl souboj, který o krk vyhrál (video), Ramssio tentokrát silným finišem stihl jen třetí příčku.  

Rodokmen:
Kristiano je synem plemeníka Moonjaz (syna vítěze Epsom Derby Nashwana), který nejlepších výsledků dosáhl na tratích 2300 a 2400 metrů. V chovu je jeho nejúspěšnějším potomkem vytrvalec Aztek a dnes úspěšný proutěnkář-šampión, již zmíněná Krasava či druhá z Ceny Hřebčína Napajedla a třetí z Oaks Sicílie.
Matka Kristine, které je též potomkem vítěze Epsom derby ryzáka Kris Kin (Kris S), sice během dvou sezón na českých drahách žádný ze 7 startů neproměnila ve vítězství, ale rozhodně si nevedla špatně. Doběhla třetí v Ceně zimního favorita, ve třech letech finišovala čtvrtá ve Velké jarní ceně a startovala i v Českém derby, které ale nedokončila zcela zdravá na 12. místě. Poté odešla do chovu, kde dala druhou z derby Krasavu, ve dvou startech neumístěného Kris Rocka a poté Kristiana, který je jejím třetím startovavším potomkem. 

Resumé:
Je to bezpochyby vytrvalec, mohutný velký kůň, který tak rychle neakceleruje, ale potřebuje spíše táhlý delší finiš. Druhou nejvýznamnější předzkoušku vyhrál po pěkném souboji, dostih se ale odběhl ve velmi pomalém čase a těžko odhadovat, jak by si vedl ve svižnějším tempu. Myslíme si však, že 200 metrů navíc by mu mohlo pomoci, a očekáváme, že od minulého startu ještě dospěl, proto jej vidíme jako reálného adepta na zisk umístění na tabuli. (miv)

Předchozí vizitky účastníků 99. Českého derby:
1. AMAZING GANGSTER
2. DALANDI

3. IGNACIUS REILLY
4. OUTBACK RIDER
5. URAN
6. ARCTURUS

7. RAMSSIO
8. PACIFIC HILL
9. TULARKA
10. CHIOUBOUCAR

11. ANGKOR WAT
12. MILITARY RESPECT
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net