King heartKdyž se na derby chystá majitel, který vyhrál tři ročníky po sobě, veze koně z historicky nejúspěšnější privátní tréninkové centrály (byť její mladší pobočky) a onou nadějí je dvouletý šampión, jehož otec dal v prvním ročníku vítězku Prix de l'Arc de Triomphe, je nutné zbystřit pozornost. A také si klást si otázku - půjde trenér v otcových stopách a po Cheeky Chappie uspěje podruhé?    

dres statekblata  KING HEART (GER) 
Nathaniel - Kellemoi De Pepita (Hawk Wing)
Majitel
: Monte Negro
Chovatel: Gestüt Westerberg
Trenér: Radek Holčák
Jezdec: ž. Jaroslav Línek
Vývoj handicapu v ČR:  71,5 - 73/73 - 73 - 74

Kariéra:
King Heart byl zakoupen majitelem stáje Monte Negro Jiřím Posádem na zářijové dražbě ročků v Baden-Badenu za 36.000 €.

Naděje stáje Monte Negro na čtvrtý triumf v Českém derby debutovala 16.7. v Bratislavě v Ceně Muscatite (II.k., 1200 m), kde ze zadu jdoucí King Heart v boji o vítězství podlehl jen již rozběhanému Quintero (video). Poté se přesunul do Chuchle na bohatě dotovaný Gerschův memoriál v rámci EJC, který opět postupem ze zadních pozic vyhrál (video). Sezónu uzavřel vítězstvím ve Velké ceně BBAG (L, 1400 m, video), v níž tentokrát útočil ze středu pole a které mu vyneslo titul Nejlepšího dvouletého hřebce na Slovensku.
Do letošní sezóny vstoupil druhým místem v Cene trojročných žrebcov, v níž se držel na druhém místě za vodícím Finiosem, v cílové rovině převzal vedení ale v závěru podlehl finiši Darkolvy (video). Následoval Memoriál dr. Frankenbergera, v jehož spodním oblouku převzal vedení a jal se diktovat tempo, 200 metrů před cílem od něj převzal vedení Be Master a ač se King Heart bránil a snažil znovu dostat do čela, odešel od Be Mastera o 3/4 délky poražen (video). Ofenzivním stylem absolvoval i Starohájské kritérium (L, 2000 m), ve kterém držel taktovku až do cílové roviny, kde sice bojoval s Darkolvou a Thisisthekey, ale zbylo na něj těsné třetí místo (video). 

Rodokmen:
King Heart pochází z druhého ročníku vítěze King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 2400 m), Eclipse Stakes (Gr.1, 2000 m) či King Edward VII Stakes (Gr.2, 2400 m) Nathaniela (Galileo), který se v chovu skvěle uvedl evropskou šampiónkou, vítězkou Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 m) Enable. Na vytrvaleckých distancích se uplatnili i další tři grupoví vítězové, které dosud dal.  
Matka Kellemoi de Pepita (Hawk Wing) vyhrála od 2 do 4 let v Německu 4 dostihy na tratích 1400 - 1600 metrů, vyhrála ale též proutěnky ve Wissembourgu na 3600 metrů. King Heart je jejím prvním potomkem.
 
Resumé:
Ač v úvodu své kariéry byl schopen chodit ze zadu, postupem času stále výrazněji preferuje diktování tempa. Třída mu nechybí, vytrvalost zřejmě také ne, ale pokud půjde stylem posledních dvou startů, bude na dlouhé chuchelské rovince jen těžko bojovat o peníze. (miv)  


Předchozí vizitky účastníků Českého derby:
1. RES JUDICATA
2. MON CHERI

3. THISISTHEKEY

4. GOLDEN ALIGHIERI

5. DARKOLVA
6. DRAGON

7. TOP ONE

8. CARMELLA

9. POLDI'S LIEBLING
10. BLACK BARD 
11. SAUL

12. BLESSED KISS

13. FOREVER DRY
14. ORIENTAL GLORY    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net