george booleOd dob nákupu Ray of Lighta, o dva roky později následovaného Tribal Instinctem, přinesla již téměř dvě desetiletí trvající spolupráce Františka Holčáka s irským bloodstock agentem Bertem Kerrem do Velkých Karlovic celou řadu hvězd. Jednou z nich je i George Boole. Půjde ve stopách svých slavných předchůdců a upevní trenérský derby rekord karlovického trenéra? 

dres statekblata  GEORGE BOOLE (IRE) 
Art Connoisseur - Valbonne (Refuse To Bend)
Majitel: AGA-Vlachovice
Chovatel: Highfort Stud                   
Trenér: František Holčák
Jezdec: ž. Róbert Šara
Vývoj handicapu v ČR: 78 - 77,5

Kariéra:
George Boole byl zakoupen prostřednictvím Berta Kerra na letošní Tattersalls February Sale za 60.000 gns.

První start absolvoval George Boole v Leopardstownu 16. června loňského roku, kde doběhl šestý v maiden na 1200 metrů. V Irsku jako dvouletek absolvoval celkem 6 startů, vyhrál jeden handicap na 1400 metrů, v druhém na 1200 metrů doběhl na druhém místě. Poslední start v péči Johna Murphyho absolvoval 27. ledna, kdy finišoval druhý na míli v Dundalku na all-wether dráze. Debut v českých službách absolvoval ve slovenské Velké jarní (video) na 1700 metrů, kterou jistě vyhrál. O 300 metrů delší Starohájské kritérium (video), v němž do rovinky točil na prvním místě, pro něj znamenalo čtvrté místo, když jej v závěru předstihli Connor, Unique Pilot a Gaston.

Rodokmen:
George Boole je synem plemeníka Art Connoisseur (Lucky Story), sprintera, který ve dvou letech vyhrál Coventry Stakes (Gr.2, 1200 m) a doběhl druhý v Phoenix Stakes (Gr.1, 1200 m) a ve třech letech korunoval svou kariéru vítězstvím v Golden Jubilee Stakes (Gr.1, 1200 m). Od roku 2010 působil v chovu irského národního hřebčína, v prosinci 2014 byl na dražbě v Newmarketu prodán za 40.000 gns.
Matka Valbonne (Refuse to Bend) vyhrála jednou jako dvouletá na distanci 1400 metrů a George Boone je jedním ze dvou jejích startujících potomků, kterým se oběma podařilo zvítězit. Jeho polosestra Tanneron po rychlém Elnadim vyhrála jako tříletá handicap na 1500 metrů. Bába Beguigne (Green Dancer) dala 7 vítězů včetně 3 blacktype umístěných koní (včetně druhého z Gr.1 Phoenix Stakes Big Time), její matka La Papagena (Habitat), ač nestartovavší, dala v chovu 3 blacktype vítěze včetně evropského šampióna dvouletých i tříletých Grand Lodge (Chief's Crown).

Resumé:
George Boolovi nechybí třída, co však bude jeho největším handicapem v derby je pravděpodobný nedostatek vytrvaleckých vloh. Jak rodokmen, tak i dosavadní starty ukazují, že jeho šance na distanci 2400 metrů nejsou veliké a jisté šance by mu dal jen falešný průběh dostihu. Podle nás jeden z outsiderů dostihu. (miv)


foto Zenon Kisza

Předchozí vizitky účastníků Českého derby České podnikatelské pojišťovny:
1. AENEAS
2. FELIX
3. STELLAR SPEED
4. PALAZZO CORSINI

5. JOSEPH

6. BLACK CANYON

7. SAŠA
8. SILVER BALL


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net