fighting lipsZ celá řady derby kandidátů Jiřího Charváta se po derby stali hvězdy poté, co se vrátili na kratší distance. To Fighting Lipse jistě nečeká. Polobratra druhého z Deutsches St. Leger sice též možná čekají větší úspěchy než tuto neděli, ale spíše s vyhlídkou na Saint Leger či jiné dostihy, ve kterých prodá své vytrvalecké vlohy.   

dres statekblata  FIGHTING LIPS (IRE) 
Mamool - Fair Dream (Dashing Blade)
Majitel: Dr. Charvát
Chovatel: Stall Parthenaue                   
Trenér: Pavel Tůma
Jezdec: ž. Jakub Pavlíček  
Vývoj handicapu v ČR: 55/61,5 - 68,5 - 73,5

Kariéra:
Zakoupen jako roček na zářijové dražbě v Baden-Badenu prostřednictvím Chris Richner Bloodstock za 55.000 €.

Fighting Lips debutoval devátým místem v poli deseti koní 28. srpna loni v bratislavské čtyřce na 1600 metrů (video). O dva měsíce později ve Slušovicích v trojce na 1800 metrů už si vedl podstatně lépe (video) a poté, co si dostih odvodil, skončil druhý délku za Stuke.
Letošní sezónu otevřel vítězstvím (video) v chuchelské čtyřce na 2400 metrů, poté finišoval na třetím místě v karlovarské Jarní ceně Fredricks & von der Horst (II.k., 2000 m, video) za Black Canyonem a Nagano Gold (ovšem před Aenasem), na bojující dvojici však ztrácel 4 délky. Ve Velké červnové (video) skončil čtvrtý.  

Rodokmen:
Fighting Lips je synem je synem vítěze Grooser Preis von Baden (Gr.1, 2400 m), Preis von Europa (Gr.1, 2400 m) či Yorkshire Cupu (Gr.2, 2800 m) Mamoola (In The Wings). Otec 7 blacktype vítězů se i v chovu projevuje jako zdroj vytrvalosti, jeho nejlepší potomek, dvojnásobný Gr.2 vítěz Lucas Cranach, mj. skončil třetí v Melbourne Cupu (Gr.1, 3200 m). 
Matka Fair Dream (Dashing Blade) se umístila v listed na 1800 metrů. Její nejúspěšnější potomek a zároveň pravý bratr Fighting Lipse Fair Boss doběhl druhý v Deutsches St. Leger (Gr.3, 2800 m).

Resumé:
Fighting Lips je koněm, kterému nebude dělat distance 2400 metrů problém, naopak na ní v poctivém dostihu může trochu získat oproti třídovějším, ale méně distančně vybaveným konkurentům. Jeho třída není malá, ale v nabitém poli letošní derby vidíme řadu třídovějších koní a jeho šance spíše v boji o umístění na tabuli. (miv)

foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky účastníků Českého derby České podnikatelské pojišťovny:
1. AENEAS
2. FELIX
3. STELLAR SPEED
4. PALAZZO CORSINI
5. JOSEPH
6. BLACK CANYON
7. SAŠA
8. SILVER BALL
9. GEORGE BOOLE
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net