Již šestnáctá sezóna čeká někdejšího vicešampióna českých žokejů Ivana Kuba v roli trenéra, který v rodinném středisku v Mladém Smolivci připravuje koně společně se svým starším bratrem Petrem, jehož trenérské zkušenosti jsou ještě o pár let delší. Do nové sezóny vstupují s menším tréninkovým mankem, daným nepříznivými klimatickými podmínkami, ale s optimismem pramenícím z nových posil, které přes zimu získali majitelé důvěřující zdejšímu trenérskému duu.

 

Tréninkové středisko: Mladý Smolivec
Počet koní: 8
Odešli po sezóně:  Demon King, Camelai, Charismatic
Přihlášky do klasických dostihů: nejsou
Stájový personál: Ivan Kub, Petr Kub, vypomáhají Marek Klozar, Petra Čížkovská, Lenka Benediktová, Lída Karlíková
První jezdec stáje: není


Smolívecké středisko zaznamenalo loni 4 vítězství, dvě z nich zajistila Sonyatta (Egerton) stáje DUE-daně, účetnictví, ekonomika, která zůstává v tréninku, ale letos ji zřejmě čeká jiný program než loni. "Je to nesmírně tvrdá klisna, která nemá mooc vysokou třídu, ale i tak dokázala loni panu Kamešovi dvakrát vyhrát. Vyspěla, byla dlouho takové hříbátko, a letos s ní zkusíme překážky - hlavně na provincích, je to kůň na malá závodiště," hodnotí Ivan Kub napajedelskou odchovankyni.

Nejmladší ročník je ve Smolivci zastoupen jediným koněm - hnědkou Gilienne (Stormy Jail - Golondrina, Security Risk), kterou stáj ŠIMI Evy Šimákové získala z Napajedel. "Vypadá dobře, je pěkně zavázaná, ale byla prodána s malým problémem s dýcháním. Zatím je to dobré, uvidíme, zda to vydrží," říká trenér o klisně, která bude hlášená do Fitmin Cupu, seriálu pro dvouleté české odchovance.

gilienne
Dvouletá Gilienne míří do Fitmin Cupu

V klasickém ročníku mají smolívečtí dvě naděje, které přišly z Bošovic. "Přes Tomáše Jandu nám byly nabídnuty do pronájmu dvě klisny stáje Westminster, které loni nevyběhly." První z nich je dcera vítěze Irish 2000 Guineas a dalších 4 mílových Gr.1 zkoušek Canford Cliffse (Tagula) Derniera (z Sabindra, Magic Ring) stáje Sauter, druhou Matter of Hope (Big Bad Bob - Sweet Fairnando, Hernando) stáje Spedica Logistic s.r.o., které byly obě zakoupené jako ročky v Irsku. "Mají obě solidní původ, dobře vypadají i se dobře pohybují, ale moc toho zatím o nich říct nemůžu, rychlou práci ještě nešly," vysvětluje trenér.

Derniera
Tříletá Derniera bude letos debutovat

Loni smolívecký úsek posílila Tetrarose (Arch), která se stáji Spedica Logistic s.r.o. v závěru sezóně odměnila vítězstvím v dostihu IV. kategorie v Lysé nad Labem. "Tahle kobylka dokáže dělat radost, když jí vše sedne, je schopná se plácnout i v trojkách."  
 
To další z loňských posil Sopran Torus (Gladiatorus) přinášel spíše starosti. "Vyběhl jen jednou na jaře, pak se zranil a chodil jen do výběhu. Nyní už 3 měsíce pracuje, vypadá v pořádku a měl by 28. dubna vyběhnout v Karlových Varech. Je to solidní kůň, věřím, že půjde nahoru."

fernando
Winners Stars a Fernando

Velké naděje si oba trenéři dělají u dvojice starších koní stáje Sedrik, kteří přišli od trenéra Harise. "Slečna Lucie Bláhová nám dala do tréninku osmiletého Fernanda (Sabiango) a sedmiletého Winners Stars (Security Risk). Oba přišli ve výborném stavu, je s nimi dobrá práce. Trochu problém je, že jsou vysoko v handicapu a mají dost vyděláno, budou se jim tak hůř hledat dostihy, ale oba se nám moc líbí."

smolivec2
Ivan Kub v sedle Sopran Toruse, následuje tříletá Matter of Hope a Sonyatta v sedle s jedním z majitelů Markem Klozarem, který pravidelně smolíveckým pomáhá v tréninku i při cestách na dostizích 

S osmi koňmi v tréninku mají ve Smolivci plnou stáj a těší se na začátek sezóny, byť do ní oproti předešlým letům vstupují s malým tréninkovým mankem, způsobeným počasím. "Přál bych především, aby koně byli zdraví a dělali majitelům radost, to je nakonec na naší práci to nejdůležitější. A aby český turf zůstal otevřený i menším stájím a nestala se z něj zábava jen pro pár velikých bohatých majitelů," uzavírá předsezónní povídání trenér Ivan Kub. (miv)

Dosud zveřejněné díly seriálu S trenéry před sezónou:
Pavel Poles
MVDr. Petr Kantek
Dalibor Török
Lenka Syslová
Pavel Tůma
Martina Růžičková
Radim Bodlák
Lenka Horáková
Pavel Kašný
Jozef Piruch
Dušan Andrés
Radek Holčák
Radek Žalud
František Holčák
MUDr. Václav Hulínský
Karel Germič
Jana Junková
Zdeněk Mimra
Miroslav Nieslanik
Luboš Urbánek
Ing. Ivana Pejšková
Jaroslav Drlík
Tomáš Šatra
Lenka Kvapilová
Arslangirej Šavujev
Jan Demele
Hana Kabelková

František Zobal
Ing. Václav Luka
Pavlína Sůrová
Tomáš Váňa

Jiří Chaloupka

Josef Bartoš    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking