DominiqueKdyž v roce 2009 vydražil Chris Richner za 10 tisíc eur ve Francii ročního hřebce z klisny Dentelle, jistě netušil, že díky němu bude za pár let pozorně sledovat všechny další její potomky, hledat je na dražbách i nabízet chovateli privátní nákup. Vyplatilo se a v neděli bude mít Dominique možnost to ještě umocnit.      

dres statekblata  DOMINIQUE (FR) 
Motivator - Dentelle (Apeldoorn)
Majitel: Dr. Charvát
Chovatel: Jean-Pierre Colombu                   
Trenér: Pavel Tůma
Jezdec: ž. Jaroslav Línek
Vývoj handicapu v ČR: 63 - 68 - 72,5/76 - 74,5

Kariéra:
Dominique byl zakoupen na říjnové dražbě ročků v Deauville prostřednictvím Christiana Richnera za 40.000 €.

Debut absolvoval už na konci června v Bratislavě, kde jistě o 3/4 délky pěkným finišem vyhrál dostih IV. kategorie na 1000 metrů (video). Poté se postavil na start Gerschova memoriálu (L, 1400 m, video), ve kterém skončil čtvrtý, 2 3/4 délky od vítězného Sir Sun a krk za Zockem, ale před Nagano Gold. Sir Sunovi porážku vrátil v Ceně zimního favorita (L, 1600 m, video), ale těsně podlehl Zockovi.
Letošní sezónu otevřel sedmým místem ve Velké jarní ceně (video), poté se postavil na start Velké červnové ceny (video), v níž skončil šestý za pěticí koní, s nimiž se střetne i v derby. 

Rodokmen:
Dominique se synem prvního ze čtyř Montjeuových vítězů Epsom Derby Motivatora. Otec 24 blacktype vítězů v čele s famózní Treve, dvojnásobnou vítězkou Prix de l'Arc de Triomphe, je zdrojem vytrvalosti.
Matka Dentelle je českým turfmanům dobře známá díky trojici svých potomků, kteří patřili či patří k domácí špičce. My Old Husband (Gentlewave), kterého později Jiří Charvát přesunul do francouzského tréninku, vyhrál v zemi galského kohouta dva listed dostihy na 2400 metrů, jeho o 4 roky mladší polosestra Dumnonia (Silver Frost) vyhrála Jarní cenu klisen v Čechách i na Slovensku a doběhla druhá v listed v Itálii.  

Resumé:
Dominique není koněm, kterému by chyběla vytrvalost, ovšem zatím se zdá, že k úspěchu v Českém derby mu schází trochu třídy. Podle nás by vrcholem pro něj byl zisk dotovaného místa za tabulí. (miv)

Dominique
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky účastníků Českého derby České podnikatelské pojišťovny:
1. AENEAS
2. FELIX
3. STELLAR SPEED
4. PALAZZO CORSINI
5. JOSEPH
6. BLACK CANYON
7. SAŠA
8. SILVER BALL
9. GEORGE BOOLE
10. FIGHTING LIPS
11. NOBLE CLIFFS
12. NAGANO GOLD    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net