ZockPro loňského šampióna dvouletých hřebců Zocka bude České derby již 10. startem kariéry. V tomto směru je společně s George Boolem nejzkušenějším koněm startovního pole. Pomůže mu zkušenost v boji o vavřínový věnec?  

dres statekblata  ZOCK (FR) 
Rock of Gibraltar - Zanet (Enrique)
Majitel: Joly
Chovatel: J.C. Seroul            
Trenér: Helena Blažková
Jezdec: ž. Jaromír Šafář
Vývoj handicapu v ČR: 62-70-69-68-73/77,5-78

Kariéra:
Zock byl zakoupen prostřednictvím Chris Richner Bloodstock na srpnové dražbě ročků v Deauville za 30.000 euro.

Zock debutoval už 29. května v prvním sezónním dostihu pro dvouleté na 1000 metrů, který jistě o 1 3/4 délky vyhrál. Vítězství si nenechal vzít ani v Simsonově ceně (video), v níž o 2 1/4 délky zdolal Sašu. Z bratislavské Cenu Muscatite (II.k., 1200 m) přivezl třetí peníze, v Ceně Masise (I., 1200 m, video) mu Saša vrátila porážku ze Simsonky a porazila jej o 3 délky.  V Gerschově memoriálu (L, 1400m, video) skončil třetí, na vítězného Sir Sun ztrácel 2 1/2 délky (zdolal všal Dominiqua i Nagano Golda), Sir Sunovi však porážku vrátil hned v následujícím startu a nejdůležitějším dostihu pro dvouleté Ceně zimního favorita (video), kterou po boji finišem vyhrál o hlavu před Dominique.
Letos absolvoval tři starty, výsledky mají spíše sestupnou tendenci. V Ceně tříletých hřebců (video) na 1400 metrů nestačil na Mamadyshe, ve Velké jarní (video) doběhl třetí za Sir Sun a Noble Cliffs, ve Velké červnové, prvním testu na distanci delší než míle, skončil pátý (video).

Rodokmen:
Otcem Zocka je ostřílený coolmorský plemeník Rock of Gibraltar, na dráze excelentní mílař, v chovu otec 117 blacktype vítězů. Průměrná vítězná distance jeho potomků je rovná jedna míle, dokáže ale dát i vytrvalce, jak ukazuje mj. i v ČR působící plemeník Brusco.
Matka Zanet vyhrála jako dvou a tříletá 3 dostihy na distancích od 1550 do 2000 metrů, doběhla též třetí v listed Prix Delahante na 1800 metrů.  Zock je jejím druhým potomkem, jeho o rok starší pravý bratr Zenat vyhrál ve Francii dva dostihy na 1500 a 1600 metrů.   

Resumé:
Šampión dvouletých hřebců je dalším třídovým koněm na startce derby, u kterého panují oprávněné obavy o schopnosti prostát trať 2400 metrů. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ji prostát mohl a proto bude podle nás pro něj maximem zisk nižší dotované pozice. (miv)


foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky účastníků Českého derby České podnikatelské pojišťovny:
1. AENEAS
2. FELIX
3. STELLAR SPEED
4. PALAZZO CORSINI
5. JOSEPH
6. BLACK CANYON
7. SAŠA
8. SILVER BALL
9. GEORGE BOOLE
10. FIGHTING LIPS
11. NOBLE CLIFFS
12. NAGANO GOLD
13. DOMINIQUE
14. SIR SUN
15. IRWIN FORGE    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking