Luka vaclav jrBošovice s mnoha nadějemi nejen do klasických dostihů
Trenér Václav Luka ml. loni dosáhl trenérského šampionského hattricku a podle složení koní ve stáji se zdá, že i letos má velkou naději usilovat o titul nejúspěšnějšího trenéra na rovině.

V Bošovicích totiž kromě několika výtečných starších koní na čele s Iryklonem chystají hned několik koní do klasických dostihů. A zatímco většina českých trenérů čeká na první starty svých koní, svěřenci Václava Luky již absolvovali patnáct startů ve Francii. I o tom bude náš předsezónní rozhovor…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Počet koní v tréninku: 60

Koně přihlášení do klasik: Beryaska, Kobi, Woolfilly, Our Lass, So Easy, Charmer, Everest Hill, Ley Percy, Talar, Va Bien, Winrocco

Stájový personál: Luboš Urbánek, Tereza Kučerová, Barbora Galatíková, Vendula Korečková, Petr Foret, Marek Drtina, Nicol Trojová, Lucie Kabátníková, Ivana Polanská, pomáhají: Martina Luková, Ing. Tomáš Janda, Martin Luka

První jezdec stáje: Petr Foret a Vendula Korečková pro roviny, dohoda s Josefem Bartošem a Lubošem Urbánkem pro překážky

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Luka připravuje se svým týmem i osm zatím nepojmenovaných dvouletých koní francouzského, irského a anglického chovu, kteří jsou určeni k prodeji. „Je otázkou, jestli se je podaří prodat přímo ze stáje. Pokud ne, tak budou nabídnuti na aukci v Baden-Badenu nebo na dražbě Arqany. Někteří mají yearling bunusy, jiní nárok na francouzské prémie, což může být samozřejmě pro majitele zajímavé,“ podotýká trenér na konto dvouletků, které mají za otce plemeníky Hurricane Run, Yeats, Amadeus Wolf, Strategic Prince, Alhaarth a Halling.

Věnujme se ale hlavně koním registrovaným již za domácí stáje. Loni v květnu přišla do Bošovic se svým jediným koněm, tehdy čtyřletým hnědákem Primus Pastoralus, nově registrovaná stáj Autosklo Toro. „Primus je užitečný handicapový kůň a udělal radost vítězstvím v Karlových Varech. Doufám, že bude ve svých výkonech pokračovat.“ Jedním koněm disponuje i Bunty Team Miloše Vávry. Tříletá Majolica Maya loni vyhrála a v Ceně zimní královny doběhla čtvrtá. „Škoda, že loni nedosáhla na bonus. Budeme ji letos stavět spíše na kratší tratě a uvidíme, kam se dokáže zařadit.“

Stáj Conseq Ing. Jana Vedrala bude spoléhat na své dva vlastní odchovance. Tříletá klisna Grateful Dea (Two-Twenty-Two – Glorietta) je polosestrou Gilmoura a tak není divu, že trenér zmiňuje, že její budoucnost by měla být na překážkách. „Rozběhá se ale na rovinách.“ O rok mladší Lynyrd (Forever Bond – Latinira) bude přihlášený do tradičního seriálu pro české odchovance. „Budeme čekat, až si řekne o běhání, a čeští odchovanci jsou v tomto směru většinou pozdnější, ale i tak si myslím, že by se ve druhé polovině sezóny měl ukázat na dráze.“

Grateful Dea
Foto: Tříletá Grateful Dea z prvního českého ročníku plemeníka Two-Twenty-Two, foto www.lukaracing.cz

Dostihová stáj Go má také v Bošovicích dva koně. Šestiletý užitečný handicapový Label Five má pro trenéra zvláštní význam: „Je to vlastně takový poslední Mohykán, tedy jediný kůň, který je tu v Bošovicích od začátku nepřetržitě s námi.“ Čtyřletá Waka Laura loni s výjimkou jednoho chuchelského startu běhala jen ve Francii, kde se dvakrát platně umístila. „To je snad prokletá kobyla, měla těžké dostihy a k tomu i dost smůly,“ upozorňuje trenér. „Hned po prvních dvou startech ve Francii, kdy se umístila, se zranila a musela být operována. A pak už na tyto starty nenavázala, přičemž ji pořád provázela nějaká smůla. V práci chodí ale velmi dobře, tak doufám, že letos už bude mít i nezbytné dostihové štěstí.“

Jednou z nejpočetnějších stájí je ve zdejším středisku DS Maentiva, která za úspěchy Donna Hallinga převzala na Galavečeru dvě ocenění – za nejlepšího vytrvalce a staršího koně. A jen těsně mu unikl titul Kůň roku. A právě před touto hvězdou bošovického střediska leží v letošní sezóně důležitý úkol: „Výhrou v dostihu grupy 3 se Don Halling pochopitelně dostal do nejvyšší světové kategorie. A jeho cílem v letošní sezóně by mělo být co nejlépe se prezentovat v těchto dostizích. Měl by se tedy ukázat i v dostihu grupy 1. V tuto chvíli ale nevím, zda- li by to měl být dostih v Německu nebo Itálii, případně ve. Francii,“ říká na konto šestinásobného vítěze trenér s tím, že je možné, že se domácímu publiku letos vůbec neukáže. Vrstevníkem Donna Hallinga je kdysi čtvrtý z Ceny zimního favorita Laran, který bohužel loňskou sezónu nedokončil v pořádku. „Zranil se nám při posledním startu v Karlových Varech, kdy ve vítězné pozici vybočil a přerazil si nosní přepážku. Je to dobrý kůň s ambicemi pro rychlostní překážkové dostihy, u nás anebo v Itálii.“

O rok mladší Dangerous Gleam byl pozdní, a proto debutoval až na sklonku tříleté kariéry ve Francii. Nejvíce radosti přinesl jeho třetí start před měsícem, kdy pod vedením Petra Foreta doběhl v Lyon la Soie třetí. „Měl by pokračovat ve Francii a při dostatečné formě by měl zamířit u nás do nejlepších vytrvaleckých dostihů.“ Častou účastnicí na francouzských závodištích je bělka Wanillca, která zatím v letošní sezóně přinesla trenéru Lukovi nejhodnotnější výsledek – druhé místo. „Wanillca je sprinterka jako hrom, ale bohužel je těžce náladová a tak její výkony jsou velmi nevyrovnané. V Česku nemá prakticky co běhat, takže bude i nadále startovat ve Francii, a možná také v Itálii.“

Další čtyřletá klisna v týmu DS Maentiva La Flor skončila loni se sezónou předčasně v červenci. „Bohužel po Oaks měla zdravotní problémy a musela být operována. Celou zimu je v tréninku a počítám s ní pro start o první chuchelské neděli. Uvidíme, jak se dokáže zařadit zpět na dráhu, eventuelně by ještě mohla v sezóně přestoupit na překážky.“

Z trojice tříletků černomodrých barev míří předběžně všichni do klasických dostihů. Everest Hill absolvoval svůj zatím jediný start koncem ledna v Cagnes sur Mer. „Po tomto dostihu jsme ho nechali vykastrovat a dávali ho do pořádku. Cílem je zúčastnit se Velké jarní ceny a pak uvidíme, jak na tom bude z hlediska distančních možností. Podle mne by měl zvládnout střední tratě.“ Jedno představení ve Francii absolvoval i Winrocco. „Bylo to na něj dost krátké, bude to kůň spíše na delší tratě. A také je to pozdní kůň, musíme mu s panem majitelem dát čas. Zatím tedy nemohu přesně říci, co bude běhat, i když je hlášený do klasických dostihů.“

Vysoké mínění má trenér o Kobi, která figuruje na přihláškách do Jarní ceny klisen. „Při svém vítězství loni porazila Nyani Tombu, to byl dobrý výkon… Měl by to být kůň pro jaro, proto začne hned Memoriálem R. Deyla a naším přáním je dostat ji na start Jarní ceny klisen. Ale myslím, že by měla podobně jako Everest Hill zvládnout střední tratě.

Jako o velmi nadějné tříleté klisně hovoří trenér Luka o zástupkyni stáji Ekols Skalica ČR Ley Percy, umístěné v říjnu Dráždanech a nedávno i ve francouzských Cagnes sur Mer. „Při svých zahraničních startech narazila na velmi dobrou konkurenci, jeden z jejích soupeřů pak vyhrál Gr. 3 dostih,“ upozorňuje trenér. „Chtěli bychom se s ní dostat do slovenské Jarní ceny klisen. Pokud se ukáže, že míle je na ni přece jen krátká, budeme ji směřovat na dlouhé dostihy pro klisny, tedy do Oaks. Po otci by měla podědit vytrvalost.“ Stájovou kolegyní nadějné klisny je zatím nepojmenovaná klisna po Dylan Thomas, která se vzhledem ke své pozdnosti na dráhu letos nechystá.

Velmi dobrou dvouletou kariéru má za sebou reprezentantka stáje Equivet Woolfilly, která mj. kromě druhého místa v Ceně Masise získala i třetí místo v Miláně. „Tam zaběhla velmi dobře se slušnými koňmi a byla jen kousek od vítězky. Woolfilly je rychlá a jejím prvním startem by měl být Memoriál R. Deyla, kde potřebujeme vyzkoušet, jestli by zvládla ještě i o 200 metrů delší trať. Pokud ano, nastoupí do Jarní ceny klisen, pokud ne, tak se vrátí na sprinterské tratě.“

Pro majitele zdejšího tréninkového střediska, firmu GM-Electronic, připravuje trenér Luka trojici plnokrevníků, z nichž ten nejmladší, nepojmenovaná dcera Saddexe by se letos na dráze pro svou pozdnost (je narozená koncem dubna) neměla objevit. Sledovaným zástupcem stáje ale bude tříletý Talar, který koncem února doběhl jen půldruhé délky za vítězem na čtvrtém místě v Lyon la Soie.Dalo se tehdy vyhrát... Měl by mít ve Francii ještě jeden start a pak půjde Velkou jarní cenu. Po ní se rozhodneme, zda-li ho budeme natahovat na vytrvalecké dostihy.

Druhou silnou zbraní stáje do sezóny by měla být čtyřletá Selina Queen, která už má za sebou i zkušenosti z francouzských a italských drah. „Měla by ale letos jít převážně českou cestou a věřím, že o ní ještě hodně uslyšíme. Je to nadějná sprinterka po Pivotalovi. Loni jí trápily růstové problémy.“

Jediného, ale o to excelentnějšího koně, má v Bošovicích Hřebčín Křenek. Jeho Beryaska se loni stala Nejúspěšnějším dvouletým koněm sezóny a podle slov Václava Luky přezimovala dobře. „Nebude běhat žádnou předzkoušku, ale půjde rovnou Jarní cenu klisen a pak se rozhodneme, kam zamíří dále v sezóně. Já si myslím, že míle by mohla být pro ni krátká, ale je samozřejmě i důležité, jak se případně dokáže porovnat se silnými tříletými hřebci.“

Tiger baner article

Zástupce stáje Janda Bloodstock Lerak to loni dotáhl až ke čtvrtému místu v Poplerově memoriálu a tak nepřekvapuje, že letos by měl zamířit ještě výše. „Je to kůň pro pardubické krosy. Letos bude důležité, aby si zažil těžké skoky, a pro příští sezónu mu plánujeme cestu do Velké pardubické. Letos by mohla být jeho sezónním vrcholem Cena Labe nebo Vltavy.“

Kvarteto koní připravuje trenér Luka se svým týmem pro stáj Leram pana Kříže. Je mezi nimi i výborná Merbela, která loni přinesla svému majiteli již čtvrté vítězství na nejvyšší scéně. „Začne Gomba handicapem i přes vyšší nesenou hmotnost. Do zahraničí ji zatím brát nechceme, takže jinou možnost nemáme. Uvidíme, co dále vymyslíme v sezóně.“ Tříletá So Easy doběhla před několika dny pátá v Compiegne. Dostih měl napovědět, zda bude směřována do Jarní ceny klisen. „S majitelem ještě pečlivě zvážíme tuto alternativu.“

Stáj Leram disponuje ještě dvěma zástupci, zatím beze jména: „Tříletá klisna po Excellent Art byla zraněná a tak uvidíme, jak se dokáže rychle zapojit do sezóny. Je šikovná a má dobré pedigree, ale v tuto chvíli je to dostihově velká neznámá. Pěkným koněm je jediný dvouletek stáje, lednový hřebec po Aussie Rules. Vypadá dobře, a letos by se mohl objevit na dráze.“

Za Luka Racing syndicate byli letos registrováni tři koně. Tříletá nepojmenovaná hnědka po plemeníkovi Tiger Hill přišla do tréninku až v lednu: „Má dobrý původ, ale v tuto chvíli je předčasné k ní něco více říkat.“ Pětiletý Rocky Rainbow se loni na dráze vůbec neobjevil: „Bude se vracet po přestávce zaviněné zraněním. Jeho další dostihová cesta už bude překážková,“ prozrazuje trenér o bývalém slušném vytrvalci. A dostihový křest teprve čeká tříletého valacha Sphynx (Forever Bond – Step Back), který pro dýchací problémy musel být operován. „To je další velká neznámá. Zatím nevíme, jaké jsou jeho možnosti.“

Durante reklama

Jediná reprezentantka stáje Philiphof.cz, Francouzka Lamiranda se dostala do Bošovic jako kůň vyřazený z tréninku: „Přišla k nám z jiného tréninkového střediska, kde jí již jako dostihovému koni nedávali šanci na uplatnění. Ale její majitelé to ještě chtěli zkusit. Koncem února startovala v Lyon la Soie, a nebylo to špatné, Lamiranda v dostihu předběhla více koní, než dohromady ve svých předešlých startech. Měla by tedy běhat v Praze dostihy nižších kategorií, ale ještě musíme zapracovat na jejím zklidnění.“

Chloubou stáje Quartis – Zámecký vrch je již několik sezón vynikající Iryklon, loni běhající jen v zahraničí. „To je matador, tvrďák, mediálně nedoceněný kůň, kolik on toho už dokázal, co najezdil kilometrů a kolik toho má vyhráno… Loni Iryklon ukončil sezónu v srpnu, kdy už se pak na dráze neukázal, ale v květnu by se měl vrátit na dráhu a věnovat se opět zahraničním startům,“ prozrazuje trenér Luka.

Stájovým kolegou Iryklona je tříletý Iraklin (Footstepinthesand – Sunrise), kterého čeká dostihový křest. „Začal později s tréninkem, vyběhne tedy později, a nastoupí do rozjetého vlaku, tak jsem zvědavý, jak se s tím popasuje. Ale jako dvouletý se ukazoval v práci velmi dobře.“ Naopak dvě dostihové zkušenosti z loňska má jeho vrstevnice Our Lass, dcera Oratoria a Yokyry. „Je po zákroku, ale také již v plné přípravě na sezónu. Měla by se objevit na startu druhou pražskou neděli a je také hlášená do klasického dostihu. Je to šikovná klisna.“

O rok starší Myron startoval loni jen v zahraničí, kde se třikrát umístil, ale po vydařeném třetím místě s Christophe Lemairem v Chantilly se už na dráze neobjevil. „Bohužel byl zraněný. Ale je v pořádku a bude pravděpodobně pokračovat v zahraničních startech.“

Mesi
Foto: Syn klasické vítězky Mary Lou Mesi je produktem spojení vnuka a vnučky Lypharda, foto www.lukaracing.cz

Krevně velmi zajímavým dvouletkem českého chovu je Mesi (Ray of Light – Mary Lou) pana Ševčíka. „Velmi se mi líbí. Navíc mám vztah k potomkům Ray of Lighta, jsou to pracovití a užiteční koně. Mesi vypadá raný, určitě by se měl letos objevit na dráze.“ Stáj Mikon disponuje vlastním odchovancem, tříletým synem Vapety jménem Va Bien: „Jeho původ je velmi dobrý, ale je pozdnější, proto je hlášený jen do Saint Legeru.“ Dobře podle trenérových slov vypadá i jeho stájová kolegyně, dvouletá Polonaise (Look Honey – Polly For Life): „To je velmi osobitá klisna, hodně narostla a vypadá dobře. Uvidíme, zda se jí povede dostat v sezóně na dráhu.“

Va Bien
Foto: Syn šampiónky Vapety a plemeníka Tiger Cafe Va Bien, foto www.lukaracing.cz

Vesele trenér hovoří o pětiletém Freddie Mercovi, který loni dvakrát zvítězil. „To je velmi užitečný kůň, může do dostihů druhé kategorie. Název stáje jeho majitelů Vysmátí a spokokení tak není úplně od věci…“

Stáj Westminster Race Horses pana Ziburskeho má v Bošovicích v tréninku nyní sedm koní. Hvězdou jeho stáje je druhý z Velké jarní ceny Glorious Eagle: „Jeho loňská sezóna byla bohužel ovlivněna zdravotními problémy. Objevily se komplikace, které stále řešíme. Doufám, že se nám to povede zažehnat a Glorious ukáže, jak je kvalitní kůň.“ Polobratrem Gloriouse Eagla je tříletý zatím nestartující Glorioso (Areion – Globuli): „Přišel až v lednu, těžko k němu zatím řeknu něco konkrétnějšího.“

Kolektiv stáje rozšířil šestiletý Santinus (Sholokhov – Safety): „Byl šikovný na rovině, vyhrál dva dostihy v Německu a téměř pokaždé se umístil. U nás by se měl věnovat překážkám.“ Stáj Westminster Race Horses má v Bošovicích ještě tři dvouleté (po Medican, Hurricane Run a Areion) a jednoho tříletého koně po Thousand Words, kteří zatím nedostali jména, a o jejich dostihových možnostech je v tuto chvíli předčasné hovořit.

Stáj trdelnik.com-Luka je zaměřená na překážkové dostihy a vstupuje do sezóny s dvojicí nových, nikoliv však neznámých, koní. Osmiletý Čmaňa loni vyhrál pod vedením trenéra Koláře v Pardubicích a trenér Luka odkrývá jeho ambiciozní plány: „Z dlouhodobějšího hlediska by to měl být kůň pro Velkou pardubickou, ale asi až na příští rok. I když třeba nás v sezóně překvapí.“ Po dvou letech se vrátila do stáje Nella Bellamy, která stejně jako Label Five patří k začátkům otevření bošovického střediska. „Také ona by měla pokračovat v Pardubicích, kde dosud ale běhala rychlostní dostihy. Naším cílem je udělat z ní krosařku.“

Stáj Zámecký Vrch má v tréninku v Bošovicích zajímavého tříletka. Charmer (Jape-Celentina) je totiž bratrem jedničkových Chennai, Charmillion a Charhizard, a trenér hřebce chválí: „Velmi dobře vypadá. Měl by debutovat hned první neděli v Praze. Je hlášený do Českého derby, ale já myslím, že bude spíše středotraťař. Po první startu se rozhodneme, jestli s ním nezkusíme spíše slovenskou Velkou jarní cenu.“ Spokojený je trenér i s jeho dvouletým stájovým kolegou Little Rainbow (Orpen – Princess Giulia). Třetí kůň stáje Zámecký vrch čtyřletý Much More by měl mít svou parketu na vytrvaleckých tratích a do budoucna s výhledem na překážky.

V době našeho povídání s trenérem Lukou už měla za sebou letos šestina koní z jeho stáje absolvovaný alespoň jeden start ve Francii. Co podle něho žene naše trenéry a majitele do této země? „Pro starty našich koní v této dostihově velmi stabilní zemi hovoří více věcí, “
zamýšlí se trenér. „Například naše sezóna je strašně krátká, prakticky jen sedm měsíců v období od dubna do konce října. Každý kůň nemusí být na toto krátké období připravený běhat. Některý se také může vracet na dráhu na podzim, a pokud bychom čekali jen na sezónu u nás, museli bychom čekat ještě dalšího půl roku. Celoroční provoz je tedy velkou výhodou, samozřejmě ale trenér musí mít podmínky, aby i v zimě mohl koně k dostihům připravit.

Dále trenér Luka spatřuje výhodu v možnosti vybrání optimální propozice pro koně. „U nás je dostihů pochopitelně mnohem méně a tak často bývá problém najít koni dostih na optimální trati a ten tak musí běhat proti své distanci. Ve Francii to problém není. A pokud tu kůň získá handicap, má ještě daleko větší možnosti. A v neposlední řadě jsou tu samozřejmě nesrovnatelné možnosti dostihových výher. Jarní cena klisen se u nás běží o 400.000 Kč, a dostih kategorie G ve Francii o 16.000 euro, což jsou srovnatelné peníze. Ale rozdíl je v přihláškách, ta první stojí ve Francii asi pět euro a celkově je zápisné kolem 0,3 %. Tzn. pokud se kůň umístí na pátém místě, zaplatí to veškeré náklady a ještě přinese malý profit. Navíc pokud získáte výhru s koněm francouzského chovu, ještě se vám k tomu navíc připisuje majitelská prémie ve výši 62 % z dostihové výhry. Takže s francouzskými koňmi je ještě o důvod více jezdit na dostihy do jejich rodné země.“

Zdá se tedy, že jedinou velkou nevýhodou Francie je pro našince daleké cestování a tedy fyzicky náročná cesta pro koně. S tím ale trenér Luka nesouhlasí: „Ze své zkušenosti mohu říci, že se dlouhé cestě na dostihy přikládá větší negativní význam, než ve skutečnosti má. Myslím si, že vliv na výkonnost koně v dostihu, na který cestoval, výrazný nemá. Spíše má vliv na počet dostihů, je zřejmé, že kůň bude mít nižší počet startů v sezóně. Silnice na západ od nás jsou velmi kvalitní a vozy, kterými koně přepravujeme také, takže nevidím velký rozdíl mezi tím, jestli kůň tráví čas na moderním autě anebo stáním v boxu ve stáji. A samozřejmě, že do Francie cestujeme s dostatečným předstihem, obvykle dva dny před dostihem. Takže snad jediné minus je to, že majitel většinou svého koně nevidí na vlastní oči běhat. Ale ve světě internetu může sledovat svého koně online, anebo jsou i tací majitelé, kteří si při startu koně plánují menší dovolenou a koně na dostihy doprovázejí.

A jak ještě trenér Luka na závěr podotýká, nejen pro zahraniční cesty musí mít k dispozici spolehlivý tým lidí: „Bez nich by to nešlo a jsem rád, že v Bošovicích takový tým lidí, na které se mohu spolehnout, a kteří táhnou za jeden provaz, máme.“ A ještě trenér zdůrazňuje, že velké pochopení a oporu má i v majitelce areálu paní Mikulášové, která neváhá investovat do jeho neustálého vylepšování další prostředky. „Paní majitelka každým rokem něco vylepšuje pro lidi a koně. Nyní budeme mít k dispozici novou krytou halu a také prodlouženou cvalovou dráhu. Jsem za to moc vděčný.“ (mze)


Předchozí části seriálu Trenéři před sezónou:
1. Allan Petrlík - Rád by získal umístění v klasických dostizích
2. Jaroslav Drlík - S perspektivními čtyřletými ve stáji
3. Tomáš Šatra - S elitními hřebci i zajímavými nováčky
4. Ing. Ivana Pejšková - Spoléhá na výhodné věkové složení stáje
5. Petr Juránek - Mezi tréninkem a budováním nového střediska
6. Jan Demele - Ve stáji s převahou starších koní
7. MVDr. Barbora Schillová - Malá stáj s českými odchovanci
8. Eduard Kotáb - Se čtyřletými hvězdami a zajímavou omladinou
9. Ivan a Petr Kubovi - Středisko s rodinnou atmosférou
10. Zdeněk Mimra - S Ediggiem, Tulumem i čtveřicí potomků Tiger Cafe
11. Tomáš Hurt - Jedničkový Charhizard a nadějné tříleté klisny ve stáji
12. Pavel Tůma - I po odchodu Mariydiho s dobrými koňmi
13. Lenka Horáková - Zajímavá junioři i nadějní koně do překážek
14. Lenka Syslová - Návrat Satera a nadějní dvouletí ve stáji
15. MVDr. Čestmír Olehla - S French Quebec a mnoha talentovanými překážkáři
16. František Holčák - s hvězdnými koňmi a řadou dovezených nadějí
17. Jozef Piruch - Jen mládí ve stáji a naděje v tříletém ročníku
18. Dalibor Török - Více koní nejen od fialovooranžových barev
19. František Mourek - Se zajímavým tříletkem a učňovským personálem
20. Jaroslav Votava - Na přihlášky do klasik je čas
21. Jan Blecha - Dvě střediska a převaha překážkových koní
22. Helena Vocásková - Silný tříletý ročník a irské nákupy
23. Josef Bartoš - Více juniorů i koní do překážek
24. František Zobal - Velké středisko se zbraněni do překážek
25. Radim Bodlák - Line Honey, Fantazia Mia a zajímavé nákupy
26. Stanislav Popelka - Comeback Avereho a silná sestava překážkových koní
27. Grzegorz Witold Wroblewski - Ve Zhoři budou spoléhat na silnou sestavu starších koní
28. Filip Neuberg - Merlyp, Solini a zajímaví junioři
29. Ing. Zdena Havlíčková - Velká obměna ve složení koní
30. Ing. Milan Theimer - Talentovaní překážkáři s výhledem pro Velkou pardubickou
31. Martin Suchánek - Jedničkový Dublér a zajímaví dvouletci
32. Ing. Václav Chaloupka - Užiteční koně do rovin i na překážky
33. Pavlína Sůrová - Návrat leadera stáje Miraina a nové posily
34. Martina Růžičková - Scyrisovi dvouletí a Rubín před důležitým úkolem
35. Radek Holčák - Nebývale silní tříletí a řada kvalitních překážkářů
36. Ing. Pavlína Baštová - Návrat Hetmana Polnyho a mnoho užitečných steeplerů
37. Antonín Novák - Překážkové středisko i s talentovanými polokrevníky
38. Jiří Uhl - Král Valldemoso v ostravském středisku plném steeplerů
39. Jiří Hurt - S nadějnou Maggie a překážkářem Hardym
40. Hana Kabelková - Trezor zahájí sezónu o trochu později
41. Tamara Křídlová - Nejen se synem Masiniho do šesté sezóny
42. Jiří Chaloupka - Začátek nové profesní etapy se sedmičkou plnokrevníků







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net